Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Zdravé cvičení nemusí být namáhavé

Jen málokdo z nás je spokojený se svojí postavou. Většina těch nespokojených touží po zhubnutí, formovaných svalech a přitažlivém těle. Mnozí se kvůli snu o dokonalém těle trápí v posilovnách a při cvičení, které je vlastně ani nebaví. Další si dávají předsevzetí o tom, jak budou pravidelně sportovat, ale v praxi jim to z nejrůznějších důvodů nevydrží.
Rubrika: Pohyb
|
Typ článku: Články

Posilovat svaly, budovat kondici, ladit své křivky do přitažlivých tvarů a hubnout však lze i lépe. Zkuste cvičení, které vás bude bavit. Může jít třeba o skákání na trampolínách nebo plavání. To jsou naše tipy pro krásnou postavu a zábavné cvičení, které vám ani nebude připadat namáhavé. Tedy do toho!

Skákání na trampolínách

Trampolíny jsou dnes moderní. S radostí na nich skotačí děti, dospělí na nich skáčou v nejrůznějších fitness centrech a sportovních klubech. Skákání na trampolínách se dnes zdaleka netýká jen hrstky vrcholových sportovců, trampolíny jsou dostupné pro každého.

Obliba trampolín prudce roste. Není divu. Přináší totiž zdravý pohyb, údajně patří k jednomu z nejzdravějších cvičení vůbec, přitom jsou zábavné.

Stejnou radost jako přinášejí dětem, přinášejí trampolíny i dospělým, jednoduše zbavují stresu a každodenních starostí. Při skákání totiž tělo vyplavuje tzv. hormony štěstí a člověk pociťuje dobrou náladu. Při skákání si protáhnete celé tělo, posilujete všechny důležité svalové partie a současně podporujete obnovu kosterních tkání. A to jsou další důvody k radosti, ne? Díky odpružení trampolíny navíc při tomto cvičení nenamáháte klouby jako při jiných pohybových aktivitách.

Při skákání na trampolíně přitom spálíte až o pětinu více kalorií než při běhu, takže je efektivnější při hubnutí. Tak na co ještě čekáte? Hop na trampolínu!

Skočte si pro svoji trampolínu!

Na trampolíně si zaskotačí celá rodina. Klidně si ji můžete pořídit i domů, budou na ni dovádět děti a vy pak zase hubnout a budovat svoji tělesnou kondici. Stačí si vybrat vhodnou trampolínu - buď vnitřní v menších rozměrech, nebo venkovní, která skvěle doplní vaši zahradu. Široký výběr trampolín najdete v eshopu Hawaj.cz.

Příjemné plavání

Také plavání patří k jednomu z nejoceňovanějších sportů. I při této aktivitě totiž zapojujete velkou část svalových partií, právě těch nejproblematičtějších. Plavání efektivně protahuje celé tělo, navíc je příjemné v tom, že se při něm nezapotíte. Představuje skvělé cvičení pro posílení kondice a lepší pohyblivost, které nezatěžuje klouby.

Také v případě plavání platí, že jde o zábavnou aktivitu, která se nedá provozovat tak, abyste při ní měli špatnou náladu. Plavání je prostě skvělé - pro tělo i pro mysl a duši.

Náš tip - průzračná voda a zdravý pohyb na vaší zahradě

Že máte dost přeplněných veřejných bazénů a chcete si vodu dopřát v pohodlí svého domova, resp. zahrady? Dnes si jednoduše můžete pořídit bazén domů. Nákup bazénu nepředstavuje žádnou závratnou investici, a pokud si pořídíte bazén nafukovací, nejsou nutné ani žádné zvláštní terénní úpravy.

Nemusíte mít strach ani o náročnou péči, s bazénem je k dostání i bohaté příslušenství, které vám dlouhodobě zajistí průzračnou vodu. Bazény a vše potřebné najdete v eshopu Hawaj.cz. Vybírat můžete z bazénů různých velikostí, jistě si vyberete ten pravý i pro svoji zahradu a radost celé rodiny.

Bezpečnost především

Trampolíny i bazény pro domácí použití se dnes vyrábějí dle nejvyšších bezpečnostních standardů. V eshopu Hawaj.cz najdete osvědčené, certifikované vybavení, které vám zaručí, že skákání na trampolíně nebo plavání si budete moci užít vy i vaše děti bez zbytečných starostí. Pořídit si můžete i užitečné příslušenství třeba ochranou síť na trampolínu, schůdky pro lepší přístup nebo třeba plachtu pro krytí bazénu.

Počet přečtení: 3131
Datum: 21. 1. 2014