Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

O kurzu

Nadváha a obezita – problém naší doby

Míra nadváhy a obezity ve všech evropských zemích neustále roste. Nadváhou a obezitou a jejími závažnými důsledky trpí rok od roku stále více obyvatel těchto zemí. Zdá se, že veškeré úsilí sektoru zdravotnictví o podporu prevence a zastavení nebo zvrácení tohoto trendu selhává. Zdá se, že obezitogenní prostředí, jemuž jsme všichni vystaveni, vítězí nad úsilím jednotlivce.

Ale – musí to tak být? Neexistuje řešení tohoto problému? Přinejmenším pro některé?

Program Hubneme zdravě

Rozhodli jsme se spojit poslední poznatky medicíny založené na důkazech, obezitologie a vědy o výživě s přístupem zaměřeným na klienta/pacienta, využitím práce ve skupinách, moderních technologií, nutnosti vykazování a vyhodnocování výsledků a používáním dalších motivačních prostředků.

Tak vzniknul jedinečný program pro osoby, které chtějí dělat něco se svojí váhou, ale nedaří se jim to. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového, překonat sami sebe. Pro ty, kteří již trpí důsledky nadbytku tuku v těle a hledají řešení svých zdravotních problémů. A také pro ty, kteří trpí nezdravými návyky či zlozvyky nebo potravinovými závislostmi a chtějí se jich zbavit.

Odborné zázemí

V programu vycházíme z poznatků a doporučení amerického lékaře a odborníka na výživu a životní styl dr. Michaela Gregera (zformulovaných mj. v knihách Jak nezemřít a Jak nedietovat, vydalo nakladatelství Noxi). Tyto poznatky a doporučení jsme doplnili a zkompletovali do praktického programu komplexní zdravotní obnovy.

Program Hubneme zdravě není další z mnoha redukčních diet. Je přiblížením se ideálnímu jídelníčku a té nejlepší životosprávě. Je cestou k trvalé zdravotní obnově, vykročením k novému životu ve zdraví, síle, elánu a plnosti (a to nejen v oblasti tělesného, ale také duševního zdraví). 

Ing. Robert Žižka, MHSc, autor programu, vystudoval jako první Čech v roce 2021 obor Medicína životního stylu na Litevské univerzitě zdravotních věd v  Kaunasu. Program byl jeho diplomovou prací, již studium úspěšně uzavřel a získal titul magistra zdravotních věd. Oblasti výživy a zdravého životního stylu se věnuje třicet let.