Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Ohlasy účastníků

Za léta pořádání prošlo u nás pobyty NEWSTART již několik tisíc účastníků. Těm nejmladším nebylo ještě ani devět měsíců, ti nejstarší překročili devadesátku. Průměrný pokles hladiny cholesterolu za týden pobytu činí 0,5 mmol/L. Co nás ale nejvíce těší, je, že řadě účastníků se pobyty tak líbí, že se opakovaně vracejí.

Libuše Jobová, učitelka, Svoboda nad Úpou

Byla jsem překvapená, jak je vegetariánská strava chutná. Velmi dobré, včetně nášupů! - Odvykla jsem si sahat po solničce či cukřence. Díky stravě, pohybu a pohodě jsem zhubla za dva týdny 3,5 kg. - Tuto stravu jsem zkusil poprvé a nebylo to vůbec marné. Nevidím problém být vegetariánem.

Dostalo se mi nejen perfektní masáže, ale navíc i cenných zdravotních rad. - Léčím se s páteří, ale s tak vhodnými cviky jsem se ještě nesetkala. Jsem opravdu ráda, že tyto pobyty organizujete. Velmi mne to obohatilo, cítím se lépe a nechce se mi nazpátek do civilizace.

Líbilo se mi, že si každý mohl vybrat, co chce, a využít pobytu tak, jak mu nejvíce vyhovovalo. - Je to nejlepší ozdravný pobyt, co znám. Doporučuji ho každému.

Od samého mládí mne provázely nepříjemné zdravotní problémy. Stávalo se, že jsem nedokázala bolestmi ani ležet. Užívala jsem více než deset různých prášků denně. Lékaři konstatovali pouze zhoršující se prognózu. „Budeme rádi, když budeme moci vášstav alespoň zčásti stabilizovat, lepší to však už nikdy nebude."

Nechtěla jsem této prognóze uvěřit. V touze žít a být zdravá jsem se s ní prostě nemohla smířit. Určité okolnosti mě přivedly k informacím, které doporučovaly jednoduché změny životního stylu (program NEWSTART). K stravovacím změnám jsem přidala pravidelné cvičení, které jsem dodnes neopustila. V průběhu krátkého období se začaly objevovat pozitivní změny. Přestávaly mě bolet klouby, zmírnil se zánět ledvin, mizely další zdravotní problémy.

A dnes? Již několik let mě klouby vůbec nebolí. Už nemám žádné ze zdravotních problémů, které původně ohrožovaly mé zdraví i mou budoucnost. Od té doby, co se mé zdraví tak výrazně zlepšilo, mám velkou touhu pomáhat ostatním. Žiji aktivním a k mé radosti také zdravým životem pro druhé lidi.

Jarmila Dolejší, Beroun

Ráda bych vám poděkovala za rekondiční pobyt, který jsem absolvovala. Byla jsem na tom zdravotně velice špatně a účast na této rekondici jsem tak trochu nebrala vážně - i když to byla taková má poslední zkouška, jestli se něco dá změnit stravou.

Čtu váš časopis Prameny zdraví již delší dobu a o pobytech vím, ale nikdy mě nenapadlo, že během osmi dní se mé hodnoty cukru, váhy a celkového pocitu tak zlepší. Lidé, kteří se o nás starali, byli nesmírně pozitivní, milí a ochotní. Jídlo naprosto skvělé. Nejsem zvyklá takhle někam psát. Ale to, co za změnu se se mnou stalo během tak krátké doby, je prostě nepochopitelné. Díky vám a comu, co děláte, mám znovu chuť do života.

Jsem vedoucí Klubu Zvonek pro onkologicky nemocné lidi. Dnes jsem jim všem povídala o té úžasné přeměně, která mě potkala. Myslím, že to také vyzkouší a že jim to pomůže získat ztracenou energii. A věřte, že to nejsou jen fráze. Proto děkuji, děkuji z celého srdce.

Přeji vám hodně úspěchů - i tak šikovných, milých a skvělých lidí jako byli ti, kteří se o nás starali.