Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Nabídka pobytů

Všichni chceme žít, naplno žít. Snad proto většina z nás příliš mnoho jí a někdy i příliš mnoho pracuje - a naopak málo se pohybuje a málo spí. Ve shonu, který je nám dobou ordinován (a který si mnohdy i sami způsobujeme), si nenajdeme mnohdy čas ani na to, abychom věnovali pozornost varovným signálům, které k nám vysílá náš přetěžovaný organismus.
Vědecké studie přitom, pro některé z nás snad poněkud překvapivě, poukazují na to, že délka i kvalita života (tedy naše zdraví) souvisí s naším životním stylem (z 50 %), s ekologickou situací (z 20 %), s dědičnými faktory (z 20 %) a s lékařskou péčí (z 10 %).

Naše zdraví nezávisí tedy pouze na vnějších okolnostech (které mnohdy nemůžeme ovlivnit), v první řadě závisí na tom, co jsme pro ně my sami ochotni udělat. Už jen zavedením jednoduchých změn do naší životosprávy a využitím přirozených léčebných prostředků můžeme výrazně zlepšit kvalitu našeho života v tělesné, duševní, sociální i duchovní oblasti.

Vyzkoušejte týdenní pobyty NEWSTART. NEWSTART - nový začátek. Program zdravotní obnovy pro každého.

KOMU JSOU POBYTY URČENY

Rekondiční a výukové pobyty Newstart nejsou zaměřeny pouze na zájemce o zdravou výživu a životosprávu. Jsou určeny široké veřejnosti.

Program rekondičních a výukových pobytů NEWSTART (pořádáme je od roku 1995 a prošly jim tisíce absolventů) je určen všem těm:

  • kteří nechtějí péči o své zdraví ponechávat v rukou lékařů (cítí se být za ně sami zodpovědni); chtějí chorobám předcházet a ne je s velkými náklady léčit
  • kdo trpí nějakou civilizační nemocí(nejvděčnějšími pacienty bývají v tomto ohledu nemocní s chorobami srdce a cév, vysokou hladinou cholesterolu, vysokým krevním tlakem a pacienti s cukrovkou či obezitou) a chtějí si vyzkoušet, zda změna životního stylu opravdu přináší tak rychlé zlepšení stavu, jak se mohli třeba již někde dočíst
  • kteří si chtějí prostě odpočinout, v příjemném prostředí i společnosti - a přitom si ještě rozšířit své znalosti receptů zdravé výživy, přírodních léčebných prostředků či si doplnit své informace o souvislostech mezi životním stylem a zdravím

CO KONKRÉTNĚ NABÍZÍME

Nabízíme vám pohodlné ubytování, výbornou čistě vegetariánskou kuchyni, masáže od našich zkušených masérů/masérek, rehabilitační cvičení na páteř, školu zdravého vaření a bohatý program přednášek z oblasti zdravé výživy a životního stylu. Některé (zvláště letní) pobyty probíhají i za účasti a pod dohledem lékaře. Součástí pobytů je vstupní a výstupní vyšetření.

Navíc budete moci v některých objektech využívat vodoléčby a sauny. A možná se seznámíte s řadou lidí, se kterými budete moci sdílet své zájmy a již se stanou vašimi přáteli či partnery na odpoledních procházkách po (obvykle krásném) okolí.

Pro skupinu dětí (ve věku od 5 do 12 let) zajistíme v letních měsících dopoledne zvláštní program. Na konci týdne budete sami moci posoudit, k jak velké změně zdravotního stavu může dojít již během několika dní.