Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Pizza rolky ze sušených rajčat se špenátem

Tento recept je výborný tehdy, když čekáte návštěvu a chcete ji pohostit lehkým a chutným pokrmem k zakusování. Pizza rolky jsou jednoduché na přípravu, krom toho jsou jednotlivé ingredience bohaté na prospěšné látky. Lněné semínko oplývá vysokým podílem vlákniny, omega-3 mastných kyselin, bílkovin a velkým spektrem vitamínů. Slunečnicové semínko podporuje tvorbu serotoninu v lidském těle, který přispívá k dobré náladě.

150 g zlatého lněného semínka, 100 g slunečnicového semínka, 120 g sušených rajčat (předem namočených), 2 čajové lžičky pizza koření, hrst čerstvého oregána

Na sýrovou náplň: 100 g předem namočených kešu, 1 lžíce lahůdkového droždí, 1 lžíce olivového oleje, 1 stroužek česneku, 1 lžička citronové šťávy, 3 lžíce vody, sůl, bylinky

Na zeleninovou náplň: hrst špenátu, 1 jarní cibulka

Lněné semínko a slunečnici namelte na moučku. Ze sušených rajčat si vyrobte pastu a smíchejte se semínkovou moučkou. Ochuťte bylinkami a zpracujte do tuhého těsta. Pokud se vám těsto lepí, můžete použít na podsypání moučku z lněných semínek.

Vyválejte těsto na rovnoměrnou placku, potřete sýrovou náplní, poklaďte lístky čerstvého špenátu, posypte jarní cibulkou a opatrně za pomoci potravinové fólie viňte do rolky. Tu pak nakrájejte na silnější plátky. Hotové pizza rolky klaďte na síto a sušte asi 10 hodin. Rolky navíc můžete konzumovat i nesušené, v syrové podobě.

S použitím materiálů od firmy Vitalvibe

Počet přečtení: 3435
Datum: 1. 12. 2017