Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Fazolové karbanátky s harrisou

Existuje mnoho možností, jak udělat chutné karbanátky. Důvodem, proč rád používám tento recept, je to, že karbanátky jsou vydatnější a chutnají po oříškách. Radši než v žemli je podávejte na lůžku z vařené zeleniny.
|
Typ článku: Recepty

Existuje mnoho možností, jak udělat chutné karbanátky. Důvodem, proč rád používám tento recept, je to, že karbanátky jsou vydatnější a chutnají po oříškách. Radši než v žemli je podávejte na lůžku z vařené zeleniny.

1 pol. lžíce mletých lněných semínek, 2 čaj. lžičky rozmačkané citrónové hmoty (tedy nikoliv jen šťávy, ale také dužiny), ½ šálku lisovaných ovesných vloček, 1 ½ šálku vařených fazolí ledvinovitého tvaru, nebo propláchnutých a okapaných z konzervy (optimálně s výstelkou bez BPA), ½ nakrájených vlašských ořechů, ½ šálku nakrájené cibule, 2 stroužky česneku, 1 nastrouhaný kousek (0,5 cm) čerstvé kurkumy, nebo ¼ čaj. lžičky mleté, 2 pol. lžíce tahini, 2 pol. lžíce lahůdkového droždí, 1 pol. lžíce bílé miso pasty, ½ čaj. lžičky uzeného paprikového prášku, 2 pol. lžíce nadrobno nasekané čerstvé petrželky, harissa

Do malé misky dejte lněná semínka a citronovou hmotu a dobře je promíchejte. Odložte stranou.

V kuchyňském robotu rozemelte ovesné vločky na mouku. Přidejte fazole, ořechy, cibuli, česnek a kurkumu a dobře rozmixujte. Potom přidejte tahini, lahůdkové droždí, mis pastu, paprikový prášek, petrželku a sezamovou směs. Několika pulzy vše dobře promíchejte.

Z hmoty vytvarujte čtyři karbanátky (budou lepkavé). Karbanátky narovnejte do pekáčku, který je vyložený silikonovou podložkou nebo papírem na pečení, a dejte je na 30 minut do chladničky. Troubu předehřejte na 175 oC.

Karbanátky pečte 30 minut, potom je kuchyňskou obracečkou obraťte a pečte z druhé strany 15 minut, nebo dokud nebudou pevné a hnědé. Podávejte s harrisou.

Recept pochází z Kuchařky Jak nezemřít, jejímiž autory jsou Michael Greger, Gene Stone a Robin Robertsonová. Knihu vydalo nakladatelství Noxi.

Počet přečtení: 170
Datum: 20. 9. 2023