Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Zdravotní polštáře pro zdravý spánek

Kvalitní spánek je základem pro vaše tělesné i psychické zdraví, proto nepodceňujte jeho důležitost. Nemůžete klidně spát a cítíte se nekomfortně? Trápí vás nespavost, chrápání, bolesti krční páteře, zad a šíje? Pomůže vám zdravotní polštář.
Rubrika: Spánek
|
Typ článku: Články

Pokud se cítíte unaveni i po vydatném spánku a trápí vás bolesti, měli byste zpozornět. Nekvalitní spánek s sebou může v dlouhodobém horizontu nést spoustu nepříjemných následků a zdravotních problémů. V prvním kroku řešení těchto potíží zaměřte na polštář a zvažte jeho výměnu. Jak ale vhodný zdravotní polštář vybrat a jak na něm spát?

Anatomický, ortopedický či zdravotní?

Na úvod je nutné vysvětlit, co si vlastně můžete představit pod pojmem zdravotní polštář, jak ho poznat a čím se liší od obyčejného anatomického či ortopedického polštáře? Všechny zmíněné typy polštářů spojuje jejich účel. Mají vám zajistit nerušený spánek bez chrápání a bez bolestí krku, páteře a hlavy.

Ortopedické polštáře jsou navržené tak, aby předcházely problémům s krční páteří a zády. Toto označení však není podmíněné žádným certifikátem a potřebné nejsou ani klinické testy.

Anatomický polštář obdobně nemusí splňovat žádná oficiální kritéria. Díky svému ergonomickému tvaru však poskytuje při spánku oporu vašemu tělu a udržuje ho ve vhodné poloze. Anatomické polštáře jsou vyrobeny z jedné pěny, která se lije do formy, jsou tedy vcelku. Nejčastěji se jedná o paměťovou pěnu, vybrat si však můžete z mnoha provedení, která se liší tvarem, tuhostí i materiálem. jsou perfektní volbou pro všechny, kteří si chtějí dopřát pohodlný odpočinek bez bolesti.

Zdravotní polštář má více přidaných hodnot. Mezi ty nejdůležitější patří například regulovatelnost náplně, tedy možnost nastavení výšky dle vlastní potřeby. To je možné díky náplni, kterou tvoří visco nebo latexové tyčinky, prachové husí peří, či hobliny dřeva. Tyto specifické kombinace výplní však na trhu nabízí jen hrstka firem. Kvalitní švýcarské zdravotní polštáře jsou perfektní volbou pro všechny, kteří si chtějí dopřát pohodlný odpočinek bez bolesti.

Materiál je základ

Různé zdravotní polštáře se liší tvarem, výplní i materiálem, z pestré škály variant si tak vyberete polštář přímo na míru pro vás. Kvalitní zdravotní polštáře jsou vyrobeny nejčastěji z tyčinek z paměťové pěny nebo prachového husího peří. Díky těmto materiálům polštáře napomáhají rovnoměrně rozložit váhu těla, což přispívá k uvolnění krčních svalů a obratlů a tím snižují únavu horní části těla.

Polštáře z prachového husího peří perfektně obejmou váš krk a jsou vhodné pro všechny milovníky měkkých a hebkých lůžkovin. Polštáře, jejichž výplň tvoří tyčinky z paměťové (neboli líné) pěny jsou naopak vhodnější pro alergiky. Pěna se navíc perfektně přizpůsobí tvaru vašeho těla a vytvoří oporu krční páteři.

Perfektní volbou je zdravotní polštář, který spojuje tyto dva materiály poskytuje tak dokonalý komfort. Takový polštář může být tvořený dvěma komorami. Vrchní komora plněná husím prachovým peřím zajišťuje měkkost a hebkost polštáře, a díky vnitřní komoře plněné visco tyčinkami polštář nabízí dostatečnou oporu pro vaši páteř.

Nepodceňte tvar polštáře

Svou roli při výběru vhodného zdravotního polštáře bezesporu hraje i jeho tvar. Jaký byste měli zvolit? To se odvíjí zejména od polohy, ve které jste zvyklí spát. Ortopedické zdravotní polštáře mají zpravidla klasický obdélníkový tvar, který se hodí pro spaní na zádech i na boku. Podívejte se na zdravotní polštáře s nastavitelnou výškou, které si přizpůsobíte přesně podle svých potřeb.

Další možností je tvarovaný anatomický polštář. Pokud rádi spíte na zádech zvolte nižší nebo středně vysoký polštář, který vyváží poměr mezi hlavou a hrudníkem, vhodný je i anatomický polštář s profilem ve tvaru písmene “U”. Preferujete-li spíše spaní na boku, vyberte si pevnější a vyšší polštář, ideální je konstrukce s dvojitou vlnou.

Kvalitní zdravotní polštáře, které vám přispějí ke kvalitnímu spánku naleznete u českého výrobce Picaso Manufactury, kde si vyberete lůžkoviny přesně podle vašich přání.

Počet přečtení: 1061
Datum: 4. 11. 2021