Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Vánoční pochoutkový salát

1/4 kg mrkve nastrouhané nahrubo, 1/4 kg celeru nastrouhaného nahrubo, 1/4 kg petržele (pastináku) nastrouhaného nahrubo, 1/4 kg pórku nakrájeného na kolečka, půl hlávky nakrouhaného červeného zelí, 2 velké cibule nakrájené nadrobno, 1 kg syrových brambor nastrouhaných nahrubo, 3 velké sklenice (0,7 l) sterilované červené řepy nakrájené nadrobno, citrón, 1 sójová smetana Provamel (1 sojanéza)
Rubrika: Saláty
|
Typ článku: Recepty

Toto množství je asi pro 6-8 osob (odhad mého muže, který salát u nás na vánoce připravuje). Vzhledem k velkému objemu doporučuji smetanu přidávat jen k množství, které budete právě jíst. Nám vydrží několik dní a vždy jsme zklamaní, že už je snězený.)

Mrkev, celer, petržel a pór vložíme do vroucí vody a povaříme do změknutí. Scedíme a v té samé vodě vaříme červené zelí. Zvlášť uvaříme ve vodě cibuli a po vyjmutí v tomto vývaru uvaříme nastrouhané brambory. Uvařenou zeleninu smícháme v míse s červenou řepou a podle chuti okyselíme citrónovou šťávou. Po vychladnutí přidáme sójovou smetanu (sojanézu). Salát je však velmi chutný i bez smetany.

Dobrou chuť přeje Jitka Pohanková

Počet přečtení: 5083
Datum: 13. 12. 2009