V ohrožení od prvního dne života | Prameny zdraví

V ohrožení od prvního dne života

Pojetí zdraví a výživy jsou dnes tak vzdálena od pravdy, že náš život je doslova v ohrožení od prvního dne našeho života. Miminka sají z lahví umělou výživu složenou z umělé směsi bílkovin a chemikálií, jež je okrádají o přirozenou ochranu proti virům a bakteriím a vystavují je takovým reakcím, které zdvojnásobují riziko náhlého úmrtí ve spánku.

V ohrožení od prvního dne života

Rubrika: Zdraví dětí | Typ článku: Poradna výživy

Tyto nebezpečné směsi doporučují dětští lékaři, porodníci, rodinní lékaři i zdravotní sestry, aniž by tušili něco zlého.

Odborníci v oblasti zdraví nebyli koupeni za levný peníz. Průmysl na výrobu kojenecké výživy utrácí ročně miliony dolarů, aby propagoval své výrobky prostřednictvím lékařů a středního zdravotnického personálu. Používá při tom vysoce účinné reklamní kampaně, obchodních zástupců i toho, že nabízejí své výrobky zdarma novopečeným maminkám.

Nejnebezpečnější důsledky zavádění umělé výživy můžeme vidět v zemích třetího světa, kde převládají ubohé hygienické podmínky. Pro miminka, která se narodí v těchto zemích a kterým se nedostane výhod mateřského mléka, to může znamenat rozsudek smrti. Pokusy WHO (Světové zdravotnické organizace) potlačovat umělou kojeneckou výživu se dostávají do přímého konfliktu se zájmy mocných průmyslových skupin. Jak tento střet dopadne a jaké přinese důsledky, se plně projeví až v budoucnosti.

S využitím informací z knihy dr. Johna McDougalla „McDougallův plán". Vydala Společnost Prameny zdraví a OS Maranatha.

Počet přečtení: 2 875 Datum: 3. 1. 2011