Pozor na antibiotika | Prameny zdraví

Pozor na antibiotika

Chraňte se před superbakteriemi, nejezte maso zvířat dopovaných antibiotiky. Superbakterie, na které nezabírají antibiotika, straší nejen Ameriku. Mohou se dostat i k vám. Jak? S jídlem. Konkrétně s masem zvířat, která byla za svého života „dopována" antibiotiky.

Pozor na antibiotika

Rubrika: Léky | Typ článku: Články

Na hrozbu poukazuje analýza Environmental Working Group, podle které je za velkou louží infikováno přes 80 procent krůtího masa, 69 procent vepřových kotlet a více než polovina syrového mletého hovězího masa.

Nadužívání antibiotik v živočišné výrobě však není jen americkou specialitou. Do svědomí by si měli sáhnout i evropští, potažmo čeští velkovýrobci. Právě ve velkochovech, kde mají zvířata minimální životní prostor, jsou hrozby vzájemné nákazy nemocemi vyšší a používání antibiotik proto častější. S ním jde v ruku v ruce riziko výskytu „superbakterií".

Podle naturalsociety.com se postupně odolné bakterie žijící ve zvířatech dostanou do lidí, tak jako se to již stalo v případě zlatého stafylokoka (Staphylococcus aureus (MRSA) ST398). A kolikatera antibiotika kráva či vepř za svůj život měly, to v supermarketu zákazník nad chladicím boxem nezjistí.

Zdroj: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců

Počet přečtení: 3 187 Datum: 13. 11. 2014