Masáže pomáhají dětem v boji proti nemocem | Prameny zdraví

Masáže pomáhají dětem v boji proti nemocem

„Náš výzkum svědčí o tom, že dotek je pro malé i větší děti stejně důležitý jako jídlo a spánek,“ říká dr. Tiffany Fieldová, ředitelka a zakladatelka Touch Research Institute ve Fort Lauderdale na Floridě.

Masáže pomáhají dětem v boji proti nemocem

Rubrika: Zdraví dětí | Typ článku: Studie

Vědci z tohoto institutu zkoumali léčebné účinky masáží u dětí postižených různými zdravotními problémy. Rodiče dětí, které se účastnily studie, byly vyzváni k tomu, aby jemně masírovali svého potomka po dobu asi patnácti až dvaceti minut před ukládáním do postele, a to během období jednoho měsíce.

U dětí, které měly juvenilní cukrovku, se zlepšila reakce na podávaný inzulín a snížily hladiny krevního cukru. U dětí trpících astmatem zaznamenali vědci snížení hladiny stresových hormonů, které následovalo zlepšení funkce plic. U dětí postižených atopickou dermatitidou došlo ke snížení zarudnutí kůže a vytváření šupin. Pouze u třiceti procent dětí, které rodiče před spaním masírovali, se projevovali na konci třicetidenního období potíže s nespavostí – v porovnání se 70 % těch, kterým rodiče před uložením do postele pouze četli.

Počet přečtení: 2 761 Datum: 11. 3. 2008