Mandarinka | Prameny zdraví

Mandarinka

Mandarinkovník je strom malého vzrůstu s úzkými listy, na nichž jsou žlázky obsahující vonné silice. Květy, tak jako u všech citrusů, vydávají opojnou sladkou vůni. Plody mandarinky jsou asi nejoblíbenějším citrusovým ovocem.

Mandarinka

Rubrika: Ovoce | Typ článku: Encyklopedie

Název mandarinka je odvozen od slova Mandare, což je původní název ostrova Mauritius, odkud bývaly mandarinky dováženy. Původní domov těchto citrusů je ale v Číně a v Japonsku (které je největším producentem mandarinek). Ve Středomoří se mandarinky začaly pěstovat až v 19. století.

Éterický olej z mandarinky se získává z kůry čerstvých plodů lisováním za studena. Vůně mandarinky je velmi oblíbená i mezi dětmi. Lze ji používat už pro miminka, stačí kápnout jednu kapku na tampón a položit v dětském pokoji. Malé děti jsou schopné vnímat i koncentrace, které jsou pro dospělé nerozeznatelné. Čím je dítě větší, tím můžeme samozřejmě na koncentraci přidávat.

Vůně mandarinky vyrovnává dětskou psychiku, tlumí hyperaktivitu a uvolňuje úzkostlivé děti. Zlepšuje náladu, a to jak u dětí, tak i u dospělých. Má osvěžující a regenerační účinky a pomáhá při problémech s usínáním. Éterický olej z mandarinky můžeme použít i do koupele nebo do masážního oleje.

V prodejně kosmetiky Country Life Melantrichova můžete zakoupit kvalitní mandarinkou silici, kterou lze ochutit sladké pečivo, pudink či limonádu. S vůní mandarinky se váš svět rozjasní - a budete pohlížet na každodenní starosti optimističtěji.

Počet přečtení: 7 961 Datum: 23. 10. 2006