Jak by měl vypadat správný odpočinek? | Prameny zdraví

Jak by měl vypadat správný odpočinek?

Je-li to možné, zařaďte ve své práci krátké přestávky. Přitom se trochu projděte, napijte se vody, několikrát se zhluboka nadechněte. Zařaďte do svého denního programu 30 až 60 minut fyzického cvičení. Cvičení působí relaxačně, vede k obnovení energie, pomáhá v boji s depresí a uvolňuje nervové napětí.

Jak by měl vypadat správný odpočinek?

Rubrika: Odpočinek | Typ článku: Rady lékaře

Je-li možné, snažte se dodržovat pravidelný režim buzení se, jídla, cvičení a ukládání se ke spánku. Všichni jsme otroci svých zvyků – a tělu nejlépe prospívá pravidelný denní režim.

Alespoň čtyři hodiny před usnutím nic nejezte. Prázdný žaludek je nejlepší zárukou osvěžujícího spánku. Pokud nemůžete usnout, dejte si vlažnou koupel. To je velice prospěšné pro celkovou relaxaci. Zkuste léčivé byliny. Je známo, že např. čaj z meduňky, mateřídoušky či levandule pomáhá při nespavosti. Naplňte svou mysl radostí a vděčností.

Denní a týdenní odpočinek je důležitá součást našeho životního rytmu. Podobně jako tanečník, který se pohybuje v rytmu hudby, i vy dosáhnete souladu sami se sebou – tak, jak jste byli stvořeni, budete-li v jednotě s rytmem vašeho života.

Dr. Hans Diehl, M.P.H., zakladatel programu CHIP, odborník na zdravou výživu a životosprávu

Počet přečtení: 4 517 Datum: 27. 4. 2009