Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Farmaceutický průmysl utrácí miliony na „vzdělávání“ lékařů i veřejnosti

Obrovskou reklamní kampaň organizuje farmaceutický průmysl, který utrácí miliony dolarů ročně na „vzdělávání" lékařů i veřejnosti s cílem zvýšit poptávku po jejich výrobcích. Je zřejmé, že prevence a léčení nemocí tak jednoduchými prostředky, jako je zdravá strava a životospráva, nikterak nezvyšují zisky těchto průmyslových gigantů.
Rubrika: Léky
|
Typ článku: Poradna výživy

Částka, která byla v průběhu posledních osmdesáti let investována do výzkumu věnovanému vztahu mezi stravou a srdečním onemocněním - což je v hospodářsky rozvinutých zemích zabijákem číslo jedna - bledne, když ji porovnáme s miliony, které se utratí na uvedení jediného nového léku na trh. Finanční prostředky na projekty, které nepřinášejí okamžitý zisk investorům, se neshánějí lehce.

I přes snahy těchto společností dnes vědecký výzkum jednoznačně, soustavně a přesvědčivě poukazuje na potraviny, jako je maso, mléko a mléčné výrobky, vejce, cukr, rafinované obiloviny a konzervované potraviny, a na takové faktory životního stylu, jako je kouření, konzumace alkoholu a nápojů s obsahem kofeinu či nedostatek fyzické aktivity, jako na hlavní příčiny úmrtí a zdravotních problémů.

S využitím informací z knihy dr. Johna McDougalla „McDougallův plán". Vydala Společnost Prameny zdraví a OS Maranatha.

Počet přečtení: 3116
Datum: 10. 1. 2011