Brokolice | Prameny zdraví

Brokolice

Brokolice je významnou zeleninou pro těhotné ženy a děti. Není tak náchylná přijímat dusičnany jako květák. Brokolice je vhodná při chorobách jater, žlučníku, žaludku a ledvin. Jak bylo zjištěno, brokolice pomáhá chránit před rakovinou plic a rakovinou děložního čípku. Brokolice pomáhá také snášet ionizující záření.

Brokolice

Rubrika: Zelenina | Typ článku: Encyklopedie

Je výborným zdrojem vitamínů, enzymů, minerálních a stopových prvků. Preventivně působí proti infekcím. Zlepšuje trávení a odstraňuje zácpu, podporuje metabolismus sacharidů a bílkovin, posiluje imunitní systém a pomáhá proti nervóznímu neklidu, podrážděnosti a poruchy spánku.

Posiluje srdce a krevní oběh, intenzivně působí proti onemocněním střev, podporuje krvetvorbu, zásobuje buňky kyslíkem. Mírní menstruační bolesti u žen. Je prevencí proti osteoporóze, účinkuje proti překyselení organismu. Pomáhá snášet ionizující záření. Je velmi vhodná pro diabetiky a obézní lidi, pro svůj nízký obsah kalorií a cukru.

Čerstvá má preventivní účinky proti rakovině (tlustého střeva, žaludku, močového měchýře, plic). Je vhodná při nemocech jater, ledvin, žaludku, žlučníku. Snižuje riziko vzniku rakoviny plic u bývalých kuřáků. Má větší protirakovinotvorný účinek než květák. Obsahuje substanci vitamínů a minerálů, která hubí bakterii Helicobacter pylori, která je považována za původce většiny případů rakoviny žaludku.

Má velmi lahodnou chuť - jak vařená tak i čerstvá. Používáme celou rostlinu, růžice i stonek, který je po oloupání velmi chutný.

Počet přečtení: 3 895 Datum: 5. 12. 2007