Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Voda je nenahraditelná

Tu jsem si sem dala, abych na ni nezapomínala. Málo piju. Utěšuju se makrobiotikou, podle níž není třeba tak moc pít, pokud nejím příliš slanou a příliš bílkovinnou stravu a taky pokud mám v potravě dostatek zeleniny. Takže do nějakých těch dvou tří litrů, jak prý lidé pijí, se rozhodně nenutím. Sebekriticky dodávám, že někdy prostě zapomenu a vzpomenu si až večer, že kromě sní-daňového šálku jsem už nic nepila. A to je špatně. Tělo je tvořeno ze tří čtvrtin vodou.
Rubrika: Voda
|
Typ článku: Encyklopedie

V každé továrně je voda potřeba, i v každé kuchyni – no a tělo je taky taková továrna nebo kuchyně. V Institutu životního stylu nám uvedli trefný příměr: nádobí taky nemyjete v hrnečku vody, ale pěkně si napustíte plný dřez. Možná máte i myčku, ale bez vody by vám ani ona nebyla nic platná. Holt se musíme smířit s tím, že tělo vodu potřebuje. Není ovšem voda jako voda. Reklama tvrdí, že potřebujeme minerálky. Je to trochu jinak – potřebujeme minerály, ale v takové podobě, kterou tělo může přijmout. Když do sebe budeme lít v jednom kuse jen tu jednu minerální vodu, budeme jako průtokový ohřívač. Z těch minerálů moc mít nebudeme. Ten ohřívač se ale možná jednou zanese usazeninami. Nám to hrozí taky. Je třeba tekutiny střídat! Nejlepší je pramenitá voda, pochopitelně, ale kde ji vzít? Některé obce už si vzaly patronát nad studánkami. Bylo by dobré inspirovat se třeba na internetu, kde lze dohledat studánky s pitnou, kontrolovanou vodou.

Voda z vodovodu je levnější než voda balená. Bývá však chemicky upravená. Voda balená zas prý bývá ozářená, aby se nekazila ..

Každá voda má tedy své klady a zápory, takže to střídejme. Já osobně mám nejradši vodu chutnou – ne oslazenou umělými sladidly nebo cukrem a ochucenou umělými příchutěmi. Vodu chutnou, ale přírodní – třeba z melounu nebo z okurek nebo z dýní nebo z cukety. Proti takové vodě tělo nic nenamítá – není ani ozářená ani kontaminovaná. Tak si dejme od všeho trošku. Vím, že se budu opakovat, ale všechno nám škodí, když je toho příliš.

A ještě jedna zajímavost: Dr. Fereydoon Batmanghelidj, autor knihy Voda pro zdraví, léčbu, život, jednoho dne musel podat muži, který trpěl bolestmi břicha způsobenými jeho nemocí, dvě sklenice vody, protože v tu chvíli neměl žádné jiné léky. Muž trpěl nesnesitelnou bolestí a voda mu tehdy poskytla zázračnou úlevu. Do tří minut se jeho bolest zmenšila, a do osmi minut zmizela úplně. Výše uvedeného doktora to zaujalo natolik, že pak zkoušel vodu jako lék na třech tisících podobných případů. A pokaždé se ukázalo, že voda je účinným lékem.

Zkoumal pak úlohu histaminu v organismu a tam byla odpověď – histamin je nervový mediátor odpovědný za regulaci vody v těle. Míní, že tělo dává dehydrataci najevo prostým signálem – bolestí. Napadlo ho, že bolest je známkou nedostatku vody v těle a ten ve skutečnosti stojí za většinou zdravotních problémů. Antidepresiva jsou antihistaminika, léky proti bolesti jsou antihistaminika, ostatní léky jsou přímo i nepřímo také antihistaminika.

Voda, zdá se, může leccos nahradit. Ale nic nenahrazuje vodu – vůbec nic. Dokonce ani ovocné šťávy. Každý druh tekutiny má svůj vlastní program. Tělo je zvyklé na tekutinu, která žádný program nemá.

Když člověku chybí voda, může být podrážděný. Dr. Batmanghelidj se dokonce domnívá, že kdyby lidé pili vodu v pravidelných intervalech a přijímali dostatek minerálů pro rozšíření kapilárních lůžek, i nemoc vysokého tlaku zvaná hypertenze by zmizela. Chápu to tak, že tělo vyvíjí tlak, aby se dovnitř buněk dostala voda. Ovšem farmaceutický průmysl léčí vysoký tlak diuretiky, tedy léky na odvodnění…

Dr. Batmanghelidj vytvořil organizaci nyní zvanou National Association for Honesty in Medicine. Domníval se, že je zcela nečestné, ve skutečnosti trestné, osobě, která je jen žíznivá, dávat

toxické léky tak, že onemocní a zemře dříve, než je obvyklé. Každá léčba, která konkuruje ziskům farmaceutického průmyslu, je minimalizována, opomíjena nebo otevřeně napadena.

Více se dočtete na www.watercure.com.

Dle názoru tohoto lékaře většina léků zakrývá příznaky dehydratace v lidském těle. Neměli bychom čekat, až budeme mít žízeň, protože voda je hlavním zdrojem energie. Pokud nedovolíme, aby benzínová nádrž našeho automobilu vyschla, proč bychom měli dovolit, aby naše tělo dostalo žízeň, než si ve stánku u silnice koupíme nějakou vodu?

Když pijeme dostatečné množství vody tak, že je moč bezbarvá, je to dobré znamení. Když moč zežloutne, znamená to, že se tělo začíná dehydratovat, a když zoranžoví, pak je tělo skutečně dehydratováno a některé části těla touto dehydratací trpí.

Nic nenahradí vodu, ale některé nadnárodní řetězce zkoušejí kampaně, aby lidem místo vody vnutili nezdravé nápoje…

Pokud vás v restauraci nutí, abyste místo vody pili nápoje, které vám poškozují zdraví, doporučuji «změnit lokál».

Počet přečtení: 4055
Datum: 16. 8. 2016