Vitamín C je pro dobré zdraví životně důležitý | Prameny zdraví

Vitamín C je pro dobré zdraví životně důležitý

Vitamín C hraje roli v životně důležitých funkcích všech žláz a orgánů. Posiluje pojivovou tkáň a je nutný pro řádnou funkci nadledvinek a štítné žlázy. Je nezbytný pro dobrý stav kolagenu, což je pojivo, i pro vývin a uchování zdravých zubů, dásní a kostí.

Vitamín C je pro dobré zdraví životně důležitý

Rubrika: Vitamíny a minerály | Typ článku: Rady lékaře

Vitamín C je vynikajícím prostředkem pro uchování dobrého zdraví a prodloužení života. Pomáhá při hojení ran, posiluje imunitní systém a chrání tělo proti infekcím. Zvlášť důležitou roli hraje v ochraně nervových buněk před poškozením volnými radikály.

Vitamín C chrání proti všem formám stresu, jak fyzického, tak duševního. Působí jako všeobecné přirozené antibiotikum. Specificky pomáhá při horečkách a všech druzích infekcí a trávicích problémů. Stimuluje tvorbu interferonu, což je látka narušující proces tvorby virů. Interferon rovněž napomáhá destrukci nádorů.

Fagocytická aktivita (schopnost pohlcovat) bílých krvinek závisí na množství vitamínu C, které se nalézá v krvi a ve tkáních. Při boji s infekcí se vitamín C ničí. Pokud je hladina kyseliny askorbové příliš nízká, bílé krvinky nenapadnou baktérie útočící na organismus a nedokáží je zneškodnit.

Z knihy Gunthera B. Pauliena, Ph.D. „The Divine Philosophy and Science of Health and Healing".

Počet přečtení: 2 453 Datum: 9. 8. 2011