Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

V uplynulém století se snížila dětská úmrtnost

Během minulého století se život prodlužoval z velké části díky pokroku v oblasti zdravotnictví a preventivní medicíny. Nejlépe je to patrné na snížení dětské úmrtnosti.
|
Typ článku: Rady lékaře

Úmrtí na infekční onemocnění se snížila vývojem sterilních postupů při provádění chirurgických i těhotenských zákroků, rozvojem veřejné hygieny a širokým rozšířením očkování. Novorozenecká horečka, černý kašel, cholera, neštovice, tetanus a záškrt zůstávají už jenom ve vzpomínkách členů naší starší generace - jejich potomkům jsou již neznámé. Znetvořující následky dětské obrny ještě stále můžeme vidět u jedinců žijících v naší současné dospělé populaci: připomínají nám, jaký pozoruhodný prospěch přineslo očkování.

I dnes však mnozí lidé opomíjejí nechat své děti očkovat. Mnohdy se domnívají, že dobrá strava a zdravý životní styl je dostatečně ochrání před veškerými zdravotními problémy. Tato jejich víra se však nezakládá na pravdě. I když je dobrá strava velmi důležitou součástí naší schopnosti odolávat nemocem, strava samotná nás nedokáže ochránit před tolika prudce nakažlivými bakteriemi, viry či parazity.

S využitím informací z knihy dr. Johna McDougalla „McDougallův plán". Vydala Společnost Prameny zdraví a OS Maranatha.

Počet přečtení: 2762
Datum: 17. 9. 2012