Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Potraviny pro dlouhověkost na Loma Lindě

Avokáda obsahují hodně draslíku (o 30 % více než banány) a málo sodíku, pomáhají tak snižovat krevní tlak a riziko mozkové mrtvice.
Rubrika: Dlouhověkost
|
Typ článku: Poradna výživy

Studie z devadesátých let ukázala, že ti adventisté, kteří jedí hrst ořechů denně aspoň pět dní v týdnu, žijí o dva až tři roky déle než lidé, kteří ořechy nejedí. Další výzkum pak prokázal, že konzumace ořechů je spojena s nižšími hladinami cholesterolu, nižším krevním tlakem, nižší zánětlivostí, nižším výskytem cukrovky a snížením řady dalších rizikových faktorů kardiovaskulárních onemocnění.

Pro adventisty vegetariány představují mimořádně zdravé (např. z hlediska prevence rakoviny tlustého střeva) luštěniny, jako jsou fazole, hrách či čočka, bohatý zdroj cenných rostlinných bílkovin.

Pití šesti až osmi sklenic vody denně pomáhá k dobrému zavodnění a odstraňování toxinů z organismu. Kromě toho se tím vytlačují z jídelníčku nezdravé nápoje, jako jsou limonády s vysokým obsahem fruktózy a/nebo umělých sladidel či ovocné džusy.

Ovesné či pšeničné kaše jsou vynikajícím a vyváženým zdrojem komplexních sacharidů, bílkovin a tuků, společně s vitamíny řady B a železem. Díky vysokému obsahu vlákniny jsou také sytivé.

100% celozrnný pšeničný chléb obsahuje pouze 70 kalorií na krajíček a řadu dalších živin.

Kalifornští adventisté často používají neslazené sójové mléko jako zálivku na snídaňové cereálie, do bylinkových čajů, jako vděčnou alternativu na pití nebo v receptech namísto kravského mléka. Sójové mléko, bohaté na bílkoviny a chudé na tuky, obsahuje fytoestrogeny, které zřejmě chrání před některými druhy rakoviny.

Počet přečtení: 1033
Datum: 26. 3. 2021