Energy tyčinky | Prameny zdraví

Energy tyčinky

Seznam ingrediencí: 200 g mouky z ovesných vloček, 100 g javorového sirupu*, 150 g kokosového oleje, 60 g ovesných vloček, 50 g mletých vlašských ořechů, 50 g mletých mandlí, 2 lžíce lněného semínka, 100 g rybízového džemu bez cukru, 1 lžička vanilkového extraktu, sůl

Energy tyčinky

Rubrika: Moučníky, dezerty | Typ článku: Recepty

Postup přípravy:  Troubu předehřejeme na 190 °C. Smícháme mouku z ovesných vloček, javorový sirup, sůl, rozpuštěný kokosový olej a ovesné vločky. 

Asi ⅔ vzniklého těsta rozprostřeme do pečicí formy (15 × 15 cm) vyložené pečicím papírem. Pečeme 12 minut 180‒190 °C. Mezitím zbylé těsto promícháme s vlašskými ořechy, mandlemi a lněným semínkem.

Formu vyndáme z trouby, spodní vrstvu namažeme džemem a zalijeme směsí těsta a ořechů. Dáme znovu zapéct do trouby na cca 20 minut. Vychladlé tyčinky nakrájíme na 10 stejných dílků.

*Javorový sirup je přírodní sladidlo typické svou ořechovou chutí, získává se z mízy javoru cukrového.

Příprava: 20 minut; tepelná úprava: 35 minut; obtížnost: snadné; počet porcí: 12

Nutriční informace na 1 porci: 271 kcal, 5 g bílkovin, 20 g sacharidů,19 g tuků

Tento recept najdete v kuchařce Jíme zdravě s Fitrecepty II.

O nás: Jsme parta mladých lidí se zájmem o zdravý životní styl a hlavně dobré jídlo. Vymýšlíme, vaříme a také fotíme zdravé, jednoduché a rychlé recepty pro širokou veřejnost. Provozujeme webové stránky https://jimezdrave.cz/ a mobilní aplikaci Fitrecepty. Do dnešního dne jsme vydali čtyři tištěné kuchařky - Jíme zdravě s Fitrecepty I., Jíme zdravě s Fitrecepty II., Jíme zdravě ve městě i na venkově a Jíme zdravě po celý rok. V kuchařkách, na webových stránkách i v mobilní aplikaci myslíme také na vegetariány, vegany a bezlepkáře. Věříme, že jíst zdravě je zábava a navíc se člověk cítí mnohem lépe :-) Mnoho další inspirace mohou fanoušci zdravého stravování získat také na Facebooku Jíme zdravě nebo Instagramu @fitreceptyapp.

Počet přečtení: 751 Datum: 19. 3. 2020