Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Dobré zásobení vitamínem E zlepšuje šanci na početí

Vitamín E je nezbytný pro početí, těhotenství i laktaci, rovněž pro dobré vstřebávání železa. Snižuje potřebu příjmu kyslíku - je jedním z antioxidantů. Vitamín E má silný vliv na rozmnožovací orgány. Chrání před potratem, zvyšuje plodnost u mužů i u žen a pomáhá mužům znovu získat potenci.
|
Typ článku: Rady lékaře

Existuje přibližně padesát dokumentovaných studií, které demonstrují hodnotu vitamínu E podávaného dříve neplodným párům, které poté počaly zdravého potomka. Tuto skutečnost dokumentují i stovky studií na zvířatech, a to prakticky u všech druhů savců. Tato schopnost působit na plodnost přinesla vitamínu E přízvisko antisterilní vitamín - a podle řady lékařských kapacit je to stále ještě jeho hlavní funkce.

Lékaři připisují řadu potratů nedostatku vitamínu E. Dr. Shute uvádí, že předpisováním vitamínu E všem svým pacientkám docílil snížení hrozícího rizika potratu z 10 % na 5 % a s následnou léčbou vitamínem E se mu podařilo zachránit více než 80 % zbývajících případů.

U dvanácti menstruujících žen zlepšilo fibroidní cystitidu podávání 600 IU vitamínu E, došlo ke snížení citlivosti prsou a zmenšení bulek, a to bez vedlejších škodlivých účinků.

Z knihy Gunthera B. Pauliena, Ph.D. „The Divine Philosophy and Science of Health and Healing".

Počet přečtení: 4743
Datum: 10. 4. 2012