Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Bez práce nejsou koláče

Fyzická aktivita je dobrá pro vaše srdce i váš imunitní systém. Existuje však určitá hranice. Když to s pohybem přeháníte, může být pro tělo škodlivý. Jak tedy nejlépe určit ideální intenzitu fyzického zatížení? Stále probíhající studie sledující muže, kteří promovali na Harvardské univerzitě před rokem 1950, ukazuje, že pokud máte pocit, že cvičení je dost náročné, jste na dobré stopě.
Rubrika: Pohyb
|
Typ článku: Studie

„Dávejte si pozor, abyste se nezastavili na místě,“ radí výzkumníci. „Jak se vaše tělo přizpůsobuje zátěži, musíte zvšovat dávky, abyste dosáhli stejného účinku na svůj kardiovaskulární systém.“ Dalším příznakem toho, že je třeba pokročit, je, když si všimnete, že vaše váha či obvod pasu rostou.

Ukázalo se, že srdeční onemocnění je méně časté u těch, kteří udávali, že jejich fyzické zatížení je „střední nebo intenzivní“. Optimální je takový pohybový režim, který rozpumpuje vaše srdce a začnete se potit. Ale pozor. Vyhýbejte se takovým sportovním výkonům, které způsobují nepříjemné lapání po dechu, silné pocení i za chladného počasí, pocity nestability anebo značnou únavu či bolesti svalů. I zde platí všeho s mírou.

Počet přečtení: 3278
Datum: 29. 10. 2005