Už máte dost svého šéfa? | Prameny zdraví

Už máte dost svého šéfa?

Váš šéf toho má možná dost sám! Jednou z výhod stoupání po společenském žebříčku je, že máte větší kontrolu nad tím, jak a kdy děláte svou práci, a dohlížení nad zaměstnanci, na které můžete část své práce delegovat. To je skvělé, když věříte ve vlastní schopnosti a jste realista, co se týká problémů, které jsou způsobovány událostmi, které jsou mimo vaši kontrolu.

Už máte dost svého šéfa?

Rubrika: Stres a psychika | Typ článku: Studie

Vědci nedávno provedli pohovory a vyšetření u více než dvou set pracovníků plnících náročné a komplexní úkoly. Zjistili, že pracovníci, kteří cítili, že svoji práci zvládají, ale neměli důvěru ve svoji schopnost řešit problémy, měli nižší hladinu protilátek.

Jste tedy člověkem, který viní sám sebe, když se v práci nedaří? Je-li tomu tak a jste-li v pozici vedoucího, stres z tohoto postavení zřejmě brání vašemu imunitnímu systému, aby dokázal bojovat proti onemocněním dýchacího traktu. Je to důsledek toho, že pracovníci, kteří nemají dostatečnou sebedůvěru a berou si vinu za neúspěch na sebe, trpí vyšší hladinou stresu, jak se jejich pracovní zodpovědnost zvětšuje.

Journal of Applied Psychology

Počet přečtení: 3 135 Datum: 1. 1. 1970