Už dva roky se řídím principem dělené stravy. Na začátku jsem zhubnula 7 kg, ale už více než rok se má váha nepohnula, přestože mám ještě 12 kg nadváhy. | Prameny zdraví

Už dva roky se řídím principem dělené stravy. Na začátku jsem zhubnula 7 kg, ale už více než rok se má váha nepohnula, přestože mám ještě 12 kg nadváhy.

Může to být způsobené tím, že vliv dělené stravy se vyčerpal. Podle některých „zaručených“ rad je nevyhnutelné jíst dopoledne jen ovoce a potom oddělovat konzumaci bílkovin a sacharidů. Nejen, že to může být nebezpečné, protože konzumace snídaní, které neosahují tuky v míře dostatečné na vyprázdnění žlučníku, zvyšuje riziko vzniku žlučových kamenů, ale oddělování bílkovin a sacharidů nevede k rychlejšímu a trvalejšímu spalování tuků a poklesu hmotnosti.

Už dva roky se řídím principem dělené stravy. Na začátku jsem zhubnula 7 kg, ale už více než rok se má váha nepohnula, přestože mám ještě 12 kg nadváhy.

Rubrika: Hubnutí a obezita | Typ článku: Rady lékaře

Nedávná studie ve Švýcarsku to přesvědčivě ukázala: Skupina lidí, kteří dostávali tzv. dělenou stravu, nehubla ani rychleji ani pomaleji oproti skupině, která přijímala stravu se stejným energetickým obsahem, ale bílkoviny a sacharidy byly součástí jednoho jídla. Podařilo se vám zhubnout proto, že vás zásady dělené stravy přiměly snížit přísun energie a ne proto, že jste konzumovala dělenou stravu. Jestli potřebujete zhubnout ještě 12 kg, zkuste jít dále – používejte naše recepty, zvyšujte tělesnou aktivitu a zapomeňte na populární diety.

MUDr. Igor Bukovský, vědecký pracovník FÚ LF UK v Bratislavě, odborník v oblasti výživy a prevence chorob

Počet přečtení: 4 995 Datum: 11. 9. 2010