Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Síla vody

Čistá voda je jedním z nejúčinnějších prostředků pro zachování či opětné získání zdraví. Lidské tělo sestává ze 70 % z vody, z 19 % z bílkovin, ze 7,5 % z tuku, z 0,5 % ze sacharidů a ze 3 % z minerálů. Je zřejmé, proč se říká, že můžeme vydržet třicet dnů bez potravy, ale jenom tři dny bez vody.
|
Typ článku: Články

Čistá voda užívaná vnitřně i vnějšně vyniká mimořádnými léčebnými účinky. Voda působí v lidském těle jako rozpouštědlo. Voda je médiem, ve kterém dochází ke všem životním pochodům. Je mazivem, které umožňuje pohyb. Pokud člověk ztratí polovinu tělesných bílkovin, život není v ohrožení, ale ztráta 10 % vody je vážná a ztráta 20-22 % obsahu vody v těle má za následek smrt!

Voda se v těle skladuje zejména v pokožce a ve svalech. Pokud je v těle nedostatek vody, proces vylučování pokračuje, ale krev i tělesné tkáně jsou přitom ochuzeny o obsah vody, což narušuje jejich normální fungování. Při pokračujícím nedostatečném zavodnění klesá krevní tlak, nastupují bolesti hlavy a zácpa. Ledviny, plíce i kožní póry již nedokáží účinně eliminovat toxické látky z těla, vnitřní prostředí se mění na jednu velkou stoku. Vše je připraveno pro rozvoj nemoci.

Naučme se, jak se léčit vodou

Co je to vlastně vodoléčba? Nejedná se o nic jiného než aplikování vody různými způsoby a za různých teplot, v zájmu dosažení různých cílů.

Podívejme se nyní na léčbu horečkou, jinak známou jako celková horká lázeň. Pacient nesmí před procedurou nejméně čtyři hodiny jíst (přítomnost potravy v žaludku by způsobila pocity na zvracení) a měl by vypít během poslední hodiny před jejím započetím aspoň dva litry teplé vody. Vodu je možné nahradit bylinkovým čajem.

Připravte si cca dvacetilitrové vědro, které naplníte studenou vodou a ledem. Současně začněte napouštět vanu přiměřeně horkou vodou. Pacient vstoupí do vany, co nejvíce se přitom ponoří. Vanu přikryjte vlněnou přikrývkou, kterou zvlhčíte přelitím horkou vodou (z vany). Je velmi důležité, aby ruce i nohy pacienta byly zcela ponořené. Kontrolujte teplotu pacienta. Normální teplota je asi 36,5 stupně Celsia, naší snahou bude zvýšit ji na 39,4 až 41,4 stupně Celsia a udržet ji na této hodnotě 20-60 minut. (U nikoho nedošlo ještě nikdy k poškození mozku při kontrolované horečce v této výši.) Přidávejte do vany horkou vodu, nezapomeňte přitom vodu mísit, aby byla její teplota všude stejná. Když se pacient začne zahřívat, namočte žínku do ledové vody, neždímejte ji, pouze lehce zmáčkněte a přiložte na jeho čelo. Pokud mu to vyhovuje, můžete žínku v této pozici ponechat. Totéž uděláte s ručníkem, který omotáte okolo pacientova krku. V tomto bodě zkontrolujte pacientovu teplotu - a pokračujte v jejím měření každých pět minut. Opakovaně namáčejte žínku a ručník - tak, aby se pacient cítil co nejpříjemněji.

Pokračujte v terapii tak dlouho, až je dosaženo požadované doby. Ve většině případů platí, že čím déle (max. 60 minut), tím lépe.
Často přidáváme do vody ve vaně šálek aktivního uhlí (pohlcuje jedy a toxické látky). Do vody můžete také nastrouhat kořen zázvoru, namlít semínko hořčice anebo kájenského pepře (v posledním případě je třeba dát pozor na popáleniny). V takovém případě je lepší natřít citlivé oblasti (genitálie) vazelínou.

Horkou lázeň ukončíte vypuštěním vody, pacienta ve vaně posadíte a deku posunete do jeho nohou. Pacienta rychle přelijete zbývající studenou vodou z vědra.Při vystupování pacienta z vany je třeba mu asistovat, protože bude zesláblý. Poté pokračujtev terapii zabalením pacienta do studeného vlhkého prostěradla.

Zábal do vlhkého prostěradla

Vlhké prostěradlo, které použijete, by nemělo být příliš mokré, protože jeho teplota má sklon příliš rychle se měnit, pokud v něm zbylo hodně vody. Poté, co pacient ukončí horkou lázeň, zabalíte jej do mokrého prostěradla. Začněte pod jednou paží, pokračujte přes záda, protější paži a přes břicho. Poté přikryjte jedno rameno a paži, zastrčte v nohách a pod krk a pokračujte. Nechte pacienta důkladně zabaleného do prostěradla lehnout si na postel chráněnou igelitem a přikryjte jej několika vrstvami přikrývek, exponována by měla zůstat pouze jeho tvář. Pacient se začne potit. Necháte jej v této poloze tak dlouho, dokud pocení neustane - anebo přibližně jednu hodinu. Asistent může mezitím umýt vanu a připravit se na závěrečný léčebný krok.

Tření solí

Jedná se o speciální druh masáže, která se dá použít při řadě onemocnění. Pacienta umístíte do vany, do ruky si vezmete sůl (nejlepší je mořská, ale poslouží jakákoliv), navlhčíte ji a začnete pacienta třít. Používejte rychlé pohyby jednou ruku směrem vzhůru po jeho paži, druhou rukou současně třete směrem dolů. Rychle promasírujte celou končetinu. Začněte pažemi, poté dolními končetinami a pokračujte, až promasírujete celé tělo. Bude to trvat přibližně 10-15 minut. Omyjte pacienta vlažnou vodou. Léčba je u konce.

Jaké můžeme očekávat výsledky?

Nejdříve pár slov k léčbě horečkou. Možná jste slyšeli rčení, že „horečka je náš přítel". Stále ještě platí! Nádorové buňky jsou citlivější na překrvení než buňky normální. Jak hypoxické, tak aerobní nádorové buňky jsou horkem deaktivovány. Do nádorů v porovnání se zdravými tkáněmi přitéká méně krve, v porovnání s okolním tělem činí přítok krve do nádoru pouze 2-15 %. Čím větší nádor je, tím méně do něj krve přitéká. Nádory tak pohlcují dostatek tepla, aby došlo k jejich zničení, zatímco zdravé tkáně rozptylují teplo krevním oběhem. Všechny kultury nádorových buněk v jedné studii odumíraly (z 95 %) po dvou hodinách vystavení teplotě 42 stupňů Celsia. Normální tkáně nejsou zvýšenou teplotou poškozovány, ale u nádorů se projevovalo snížení jejich velikosti o 80-95 % a bylo pozorováno výrazné odumírání nádorových buněk.

To je pouze jeden z účinků léčby horečkou. Horká lázeň zvyšuje oběh krve tělem, což má za následek snížení krevního tlaku (je-li žádoucí), a současně stimuluje imunitní mechanismy, zvyšuje počet bílých krvinek a sílu fagocytózy. To pomáhá tělu bojovat zápas o život. Vzhledem k tomu, že tělo vodu absorbuje i pokožkou, napomáhá to k jeho zavodnění i k vylučování toxinů při pocení.
Zabalení do vlhkého prostěradla napomáhá pocení. Během této procedury se tělo čistí prostřednictvím svého největšího orgánu, pokožky. Tření solí přináší dvojitý účinek. Zaprvé dochází k odstraňování toxinů, zadruhé k odstranění odumřelé pokožky, takže kůže lépe dýchá a vykonává své funkce.

Tyto léčebné procedury jsme použili s velkým úspěchem např. při zdravotních problémech jako jsou: běžné nachlazení, pásový opar, rakovina nebo otrava rtutí. Výborné jsou také pro celkové vyčištěni organismu a užít se dají i při odvykání kouření (použijte v takovém případě stará prostěradla, protože pacientova pokožka bude vylučovat tolik toxinů, že vám je zabarví a poskvrní).

Osobní zkušenost

V roce 1995 onemocněla moje žena Melonie bovinním lymfomem. Lékaři jí nabídli operaci - odstranění štítné žlázy. Náklady na operaci měly činit 36 tisíc dolarů, s padesátiprocentní šancí na přežití pacientky. Vzhledem k tomu, že jsme pracovali nezávisle a nemohli si dovolit platit zdravotní pojištění, operace nepřicházela v úvahu. V té době jsme se dozvěděli o přírodních léčebných prostředcích. Po třech měsících jejich intenzivního využívání se moje žena zcela uzdravila - a zdráva je dodnes.

Ze zpravodaje Health Clues. Autorem článku je Mark Robanske.

Počet přečtení: 4143
Datum: 29. 5. 2013