Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Se zázvorem proti infekcím

Na českém trhu se před dvěma lety objevila koncentrovaná forma kvalitního BIO zázvoru pod názvem Kitl Eligin BIO. Na jeho vývoji se podílela řada odborníků v čele s přední českou imunoložkou dr. Jiřinou Bartůňkovou.
|
Typ článku: Články

Eligin vyrábí společnost Kitl z kvalitního zázvoru, který obsahuje nadprůměrně vysoká množství účinných látek. Právě pro ně lidé využívají zázvor při infekčních onemocněních a poruchách imunity.

Hlavní kouzlo zázvoru tkví zejména ve dvou účinných látkách: 6-gingerolu a 6-shogaolu. Zázvor, z nějž je Eligin vyroben, pochází z Indonésie a je produktem ekologického zemědělství. Vysoký obsah účinných látek v oddenku ale sám o sobě nestačí. Je třeba zázvor vhodným způsobem upravit. Maximalizovat množství 6-gingerolu i 6-shogaolu se v Eliginu podařilo díky specifickému výrobnímu postupu zvanému elicitace.

„A protože samotný zázvor obsahuje jen stopová množství vitaminu C, přidali jsme do konečného produktu ještě definované množství tohoto vitaminu, který potencuje účinky zázvoru,“ doplňuje profesorka Bartůňková.

Zázvorový prášek v Eliginu je obalen speciální enterosolventní kapslí. Díky tomu se po zapití rozpouští až ve střevě. Tudíž se lze vyhnout jeho pálivému účinku v jícnu nebo žaludku. Eligin mohou užívat dospělí a děti od 6 let věku.

Eligin je registrován jako doplněk stravy. S přípravkem samotným ovšem nebyly dosud provedeny klinické studie. (Jeho skutečná účinnost – na rozdíl od prokázané účinnosti zázvoru – tak zůstává v myslích skeptiků s otazníkem.)

Počet přečtení: 932
Datum: 13. 10. 2021