Přirozený vitamín A, resp. betakarotén, pomáhá, mj. snižuje i riziko rakoviny | Prameny zdraví

Přirozený vitamín A, resp. betakarotén, pomáhá, mj. snižuje i riziko rakoviny

Vitamín A zvyšuje odolnost vůči infekcím. Udržuje sliznice a membrány lidského těla v dobrém stavu. Hraje důležitou roli ve výživě pokožky a vlasů. Napomáhá růstu a vitalitě. Pomáhá při vylučování žaludečních šťáv a při trávení bílkovin.

Přirozený vitamín A, resp. betakarotén, pomáhá, mj. snižuje i riziko rakoviny

Rubrika: Vitamíny a minerály | Typ článku: Přírodní léčba

Pomáhá předcházet předčasnému stárnutí a senilitě. Prodlužuje život i mládí. Chrání proti škodlivým účinkům znečištěného vzduchu. Zvyšuje propustnost krevních kapilár přispíváním k lepšímu okysličování tkání.

Studie vypracovaná v Minnesotě ukázala, že lidé, kteří konzumovali více potravin s vysokým obsahem betakaroténu, měli nižší riziko rakoviny. Studie na krysách ukázaly, že ta pokusná zvířata, která dostávala dvojnásobné množství vitamínu A, se dožívala o 10 % vyššího věku. Zčtyřnásobení dávky prodloužilo život o 20 %.

Syntetický vitamín A nemá stejné prospěšné účinky jako přirozený vitamín A. Když podávali pokusným králíkům uměle vyrobený vitamín A, na povrchu jejich buněk se objevovaly vruby, buňky ztrácely hemoglobin a měnily tvar. Přídavek vitamínu E tyto škody napravil.

Z knihy Gunthera B. Pauliena, Ph.D. „The Divine Philosophy and Science of Health and Healing".

Počet přečtení: 3 933 Datum: 1. 2. 2011