Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Přírodní barvení vlasů

Běžné oxidační barvy odebírají z vlasu váš pigment a nahrazují ho syntetickým, často získávaným z ropy. Pokud si barvíte vlasy do teplejších odstínů a nehodláte zesvětlovat, vyberte si nějakou rostlinnou barvu, která je k vašim vlasům zcela šetrná a ještě je vyživí.
Rubrika: Zdraví ženy
|
Typ článku: Články

Na českém trhu najdete asi pět značek, které se pyšní přívlastkem přírodní barvy na vlasy. Nemají většinou žádnou certifikaci, protože obsahují některé chemické látky. Důležitá je ovšem absence těch nejtoxičtějších látek a co nejvyšší obsah organických a pečujících složek. Těmito přírodními barvami na vlasy dosáhnete celkem bez problémů i blond odstínů. Všechny tyto barvy jsou ve větší či menší míře bez škodlivin, především ale neobsahují amoniak, čili při nanášení nečpí.

Italské barvy na olejové bázi Color Erbe bez čpavku, nanoxynolu a resorcinu stojí okolo 250 Kč, v podobné kvalitě a cenové relaci, ale už ne na olejové bázi jsou domácí barvy Naturtint, Hairwonder a HennaPlus. Mezistupněm mezi přírodní permanentní barvou a čistě rostlinnou práškovou barvou jsou přelivy, neboli dočasné a vymývající se krémové barvy, které v Čechách najdete u značek Henné Color a HennaPlus. Naprosto nejšetrnější variantou jsou pak rostlinné práškové barvy a hena. Kvalitní rostlinné práškové barvy najdete v Čechách u značek Khadi, Logona, Lush, Henné Color, HennaPlus a Sante.

U práškových rostlinných barev je důležité vědět, jakým způsobem se zachovají na vašich vlasech. Předně nezakryjí šediny, spíše je přirozeně překrývají. Pokud šediny chcete zakrýt, musíte vlas předpigmentovat třeba tmavě hnědou a pak následně použít vaši zvolenou barvu. Rostlinné barvy se do vlasu nevpíjejí, nijak ho nenarušují, fungují tak, že ho obalují. Zpočátku jsou nutné třeba i tři aplikace, aby rostlinné barvivo obalilo vlas dostatečně. Můžete je v zásadě použít i na chemicky barvené vlasy, ale bezpodmínečně musíte barvu zkusit na jednom skrytém prameni, abyste zjistili reakci – se zesvětlenými vlasy totiž nemusí být nejlepší.

Andrea M. Vémolová, www.bioinfo.cz

Počet přečtení: 3545
Datum: 16. 10. 2017