Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Péče o ruce: Co jim dopřát, aby byly krásné a zdravé?

Ruce jsou celý den vystaveny suchému vzduchu v místnostech, neustálému používání dezinfekce a častému mytí. A jediné, po čem naše ruce touží, je pořádná dávka péče. Jak na to?
Rubrika: Zdraví ženy
|
Typ článku: Články

Pořádně a často krémujte

Krém na ruce se na nějaký čas stane vaším nejlepším přítelem. Ruce byste si měli krémovat po každém umytí a vždy, když cítíte suchost. Mýdla a častá dezinfekce našim rukám totiž moc nesvědčí, jelikož mohou zvyšovat přirozené pH a také odmašťují a vysušují. Proto vždy mějte po ruce krém, kterým pokožce dodáte potřebnou hydrataci. 

Není krém jako krém

I krém na ruce si ale musíte pečlivě vybrat, abyste dosáhli kýženého výsledku. Vybírejte proto podle toho, co vás trápí:

  • Popraskané ruce je nejlepší ošetřit krémem, který v pokožce uzamkne vlhkost, takže ihned po jeho nanesení pocítíte úlevu. Může být klidně hutnější a mastnější a do pokožky byste ho měli vmasírovat do úplného vstřebání. Ve složení hledejte látky jako alantoin a glycerin.
  • Ruce vystavené mrazu potřebují dávku hydratace. V takových případech sáhněte po krémech s obsahem sezamového oleje či extraktu z moruše.
  • Na suché a citlivé ruce je nejlepší krém s mandlovým olejem bez parfemace a barviv. Je tak zaručeno, že pokožka nebude podrážená a zároveň získá potřebnou hydrataci.

A nesmíme zapomenout ani na nehty. Kromě vitaminů a výživových doplňků, které nehtům pomáhají udržet si sílu a zdraví, zařaďte do svého pečovacího arzenálu také speciální krémy, oleje či laky na nehty. Ty si poradí s lámavostí a vyživí nehet i nehtovou kůžičku.

Dopřejte si masáž a zábal

Alespoň jednou týdně dopřejte svým rukám pořádný zábal a masáž. Masáží stimulujete krevní oběh, takže se ruce krásně prokrví. Nevynechávejte hřbet ani prsty. Po masáži můžete na ruce nanést masku, navléknout bavlněné rukavice a nechat pokožku zregenerovat přes noc. Ráno budou vaše ruce krásně hebké a jemné.

Nezatracujte peeling

Peeling na ruce je skvělý pro odstranění odumřelé suché kůže. Speciální peeling na ruce dnes běžně najdete v drogeriích nebo si ho můžete vyrobit doma. Stačí vám k tomu avokádo, cukr a šťáva z citronu, které smícháte dohromady a pak jemně vetřete do pokožky rukou, necháte působit a poté opláchnete. Taková procedura navíc přispívá k lepšímu vstřebávání látek do pokožky například z krémů a olejů. Peeling na ruce si dopřejte jednou až dvakrát týdně. 

Chraňte ruce rukavicemi

Pokud jste doteď v zimě rukavice nenosili, měli byste rychle začít. Rukavice totiž chrání ruce a pokožku před mrazem a chladem a napomáhají tak k tomu, aby naše ruce netrpěly vlivem počasí. Vůbec nejlepší ochranu poskytnou kožené rukavice, ale svůj účel splní i ty bavlněné. Navíc už se nemusíte ani obávat, že byste si při používání telefonu museli jednu ruku z rukavice vysvobodit – na trhu najdete rukavice se speciální úpravou pro manipulaci s telefonem a dotykovým displejem.

Počet přečtení: 561
Datum: 7. 4. 2022