Ořechy a jejich přínos pro lidské zdraví | Prameny zdraví

Ořechy a jejich přínos pro lidské zdraví

Co do velikosti jsou ořechy sice malé, ale co do přínosu pro lidské zdraví významné a zasluhují si naši pozornost.

Ořechy a jejich přínos pro lidské zdraví

Rubrika: Ořechy a semena | Typ článku: Články

Ořechy jsou svými účinky mnohem cennější pro náš organismus, než jste si možná doposud mysleli. Přinášíme vám zajímavé odhalení, jak ořechy pomáhají lidskému zdraví.

Hrst ořechů denně jako zdravá svačinka

Ořechy obsahují vysoký podíl esenciálních mastných kyselin a minerálních látek. Představují bohatou zásobárnu hořčíku, draslíku, zinku, selenu, vápníku, fosforu, mědi, vitamínu E, bílkovin, vlákniny, rostlinných sterolů, antioxidantů a dalších tělu potřebných prvků. Nejspíš teď namítáte, že jsou ořechy dost tučné. Avšak na rozdíl od živočišných tuků se v nich nacházejí „hodné“ tuky, které prospívají našemu zdraví a snižují hladinu „zlého“ cholesterolu. A když sníte jen hrst ořechů denně, určitě po nich nepřiberete.

Váš organismus vám za ořechy poděkuje!

Ořechy jsou velmi chutné a hodí se do sladkých i slaných jídel. Působí blahodárně na nervovou soustavu a paměť, takže vám pomohou s učením a lepší koncentrací. Rovněž posilují imunitní systém a předcházejí kardiovaskulárním onemocněním. Ženy po nich budou mít krásnou pokožku, silné nehty a zdravé vlasy a muži lepší sexuální potenci. Podle nedávných studií ořechy fungují proti ateroskleróze a stárnutí organismu a urychlují rekonvalescenci po nemocích a úrazech. Potřebujete více důvodů, proč pravidelně konzumovat ořechy?

Nahraďte nezdravé pochutiny ořechy – zamilujete si je

Pro lidské zdraví jsou přínosné všechny druhy ořechů. Odborníci doporučují sníst denně zhruba 30 až 50 gramů ořechů. Místo nezdravých chipsů si pochutnávejte u televize na vlašských ořeších, lískových oříškách, kešu, mandlích, arašídech, pistáciích a para ořeších. Pokud si hlídáte kalorie, nejméně tučné jsou mandle, pistácie a kešu ořechy.

Vlašské ořechy působí komplexně na celý organismus

Skutečnými králi mezi ořechy jsou vlašské ořechy, které bojují proti vzniku rakoviny, prospívají cévám, působí protizánětlivě, předcházejí tvorbě krevních sraženin, udržují hladinu cholesterolu na příznivé úrovni, zpomalují stárnutí tkání v těle a zamezují chutím na sladké. Zklidňují podrážděné nervy, chrání nervové buňky a zvyšují schopnost logického uvažování.

Kvalita ořechů a jejich účinků však klesá nesprávným skladováním. Na Botanic.cz ale máte jistotu, že kupujete skutečně čerstvé ořechy té nejvyšší jakosti. Neponecháváme nic náhodě a ořechy vybíráme od těch nejlepších dodavatelů a skladujeme je podle doporučení výživových poradců. Nejkvalitnější a nejchutnější ořechy jedině na Botanic.cz!

Počet přečtení: 5 093 Datum: 24. 3. 2017