Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Jeho nepřehlédneš

Řeknou vám: „Hle, tam je, hle, tu“; zůstaňte doma a nechoďte za nimi. Jako když se zableskne a rázem osvětlí všecko pod nebem z jednoho konce nebe na druhý, tak bude Syn člověka ve svém dni. (Lukáš 17,23.24)
 

Bible popisuje zápas mezi dobrem a zlem. Boj o to, komu budu věřit — zda svému Stvořiteli, nebo ďáblu. Zlo bude jednou poraženo a pak bude ďábel zničen i se všemi bytostmi, které se přidaly na jeho stranu.

Proroci už několik tisíciletí upozorňují na to, že jednou přijde den, kdy to vše skončí. Bůh už mnohokrát slyšel otázku: „Kdy to nastane?“ Motivace pro náš dotaz může být různá. Jedni se ptají ze zvědavosti, jiní ze strachu. Já podobnou otázku kladu mému nebeskému Otci, protože se na něho těším. Přál bych sobě a všem lidem, abychom už konečně mohli žít bez hříchu a zla.

Těším se na chvíli, kdy se naplní slib, který zaznamenal Jan v knize Zjevení: „Bůh bude přebývat mezi nimi a oni budou jeho lid; on sám, jejich Bůh, bude s nimi, a setře jim každou slzu z očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude — neboť co bylo, pominulo“ (Zj 21,3.4). Ježíš říká, že přijde brzy a dodává, že jeho příchod určitě nepřehlédnu.

Ježíšův návrat nebude něco tajného, něco, co poznají jen ti „zasvěcení“. Bude to událost, kterou uvidí lidé na celém světě. Uvidí ho všichni, ale ne všichni z této události budou mít radost. Stvořitel posílá své proroky, protože si přeje, aby těch, kteří se z jeho návratu budou radovat, bylo co nejvíc. Touží po tom, abychom mezi nimi byli i my — já i ty.

Z knihy Vlastimila Fürsta Ze stínu smrti na cestu pokoje. Vydalo nakladatelství Advent-Orion.

Počet přečtení: 6
Datum: 6. 9. 2023
Jitřenka
květen 2024
POÚTSTČTSONE
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odebírat emailem