Jamie vyhrál bitvu v Los Angeles | Prameny zdraví

Jamie vyhrál bitvu v Los Angeles

Televizní kampaň Jamie Olivera za zlepšení školního stravování pro děti slaví v USA zatím nejvýraznější úspěch: největší americký školní úřad se rozhodl zakázat podávání některých nejnezdravějších „pochoutek".

Jamie vyhrál bitvu v Los Angeles

Rubrika: Zdraví dětí | Typ článku: Články

Školní úřad metropole Los Angeles zakázal podávání některých velmi populárních, avšak extrémně nezdravých pokrmů: slazeného a ochuceného mléka (obsahuje stejné množství cukru jako coca-cola a řadu umělých aditiv), chicken nuggets (smažené obalované kuřecí kousky vyrobené z jemně sekaného masa z kuřecích prsou) a „corn dogs" (hot dog na špejli obalený v těstíčku a usmažený v oleji, podávaný s hořčicí nebo kečupem).

Školáci by měli v budoucnu dostávat více pokrmů obsahujících zeleninu a také více etnických pokrmů. „Je to obrovský pokrok vpřed pro zdraví a budoucnost 680 000 dětí v Los Angeles," řekl Jamie Oliver. „A je to skvělý příklad pro další americká města."

Školský úřad města Los Angeles, který denně poskytuje obědy pro 650 000 dětí na více než tisíci školách v celé metropolitní oblasti, oznámil, že nová pravidla stravování budou „ukázková" z hlediska dětské výživy. Podíl dětí, které jsou obézní, stoupl v Los Angeles za poslední dekádu z 18 na 25 procent.

Proti zákazu ostře lobovali zástupci mléčného průmyslu. V zákazu podávání ochucených mléčných nápojů ve školách se Los Angeles přidalo k městům Berkeley, Compton, San Diego, Boulder, Minneapolis a Washington DC.

Ze serveru www.bio-info.cz

Počet přečtení: 2 425 Datum: 31. 7. 2014