Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Jak moc se hýbat

Americká společnost pro cukrovku (ADA) nedávno vydala pohybová doporučení pro nemocné cukrovkou 2. typu. Máte-li narušenou glukózovou toleranci, snažte se být fyzicky aktivní nejméně 150 minut (to znamená dvě a půl hodiny) každý týden. Jedná se přitom o průměrnou a vyšší zátěž.
Rubrika: Cukrovka
|
Typ článku: Studie

Pokud je vaším cílem předejít riziku kardiovaskulárního onemocnění, mít glykémii pod kontrolou a udržovat si přiměřenou tělesnou hmotnost, měli byste vyvinout aerobní pohybovou aktivitu po dobu 150 minut při 50-70 procentech vaší maximální tepové frekvence. (Tu zjistíte tak, když od 220 odečtete svůj aktuální věk.) Anebo zahrnout do svého týdenního programu nejméně 90 minut vyšší zátěže na úrovni70 procent maximální tepové frekvence.

Účinky jednoho aerobního tréninku na citlivost na inzulín přetrvávají 24 až 72 hodin. Z tohoto důvodu není dobré vynechat více než dva dny bez pohybové aktivity.

ADA radí: Pokud užíváte inzulín nebo aminokyseliny, které stimulují endokrinní systém ke zvýšené produkci hormonů, zkontrolujte si svoji hladinu krevního cukru před, po a ještě několik hodin po zátěži - dokud se neseznámíte s tím, jak vaše tělo na pohyb reaguje.

Healthnews

Počet přečtení: 3382
Datum: 21. 11. 2012