Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Existuje nějaký optimální doplněk výživy?

Shromáždil jsem data z asi třiceti tisíc odborných publikací, čili data z rozsáhlých souborů pozorování týkajících se vztahu právě popsaných složek stravy a zdraví. Na tomto základě jsem vybral ty složky stravy, které by zlepšily zdraví průměrného člověka, pokud by byly podávány ve speciálních doplňcích výživy. Cena tohoto doplňku by přitom nebyla příliš vysoká, takže by si tento doplněk mohla dovolit značná část, dokonce jasná většina obyvatelstva.
|
Typ článku: Poradna výživy

Čili složení optimálního doplňku výživy, optimální směsi vitaminů, minerálů atd. je známo. Je však potřeba najít instituci, která všechny dosažené výsledky zhodnotí, skupinu nezávislých statistiků, kteří mohou o každé uvažované látce rozhodnout, zda v průměru zvýšení její spotřeby zdraví obyvatelstva zlepší anebo nezlepší.

Dokud nedojde k tomuto nezávislému posouzení podkladů, tak si lidé budou, mnohdy za velké peníze, kupovat různé vitaminy, minerály, různé přípravky (které prý prospějí jejich zdraví) a v těchto preparátech si budou kupovat i látky, které jim objektivně prospívají, i látky, které jim ani neprospívají ani neškodí, i látky, které škodí. A o tom, kterou směs, které tablety, který doplněk výživy si koupí, o tom bude rozhodovat pouze to, kolik výrobci a prodejci dají na reklamu.

Hledá se výrobce optimálního doplňku výživy, je třeba, aby inicioval nezávislé posouzení toho, zda tento doplněk výživy je skutečně optimální, zda je to to nejlepší, co lze lidem dát. Pokud tohoto nezávislého posouzení dosáhne, tak výsledek tohoto posouzení bude pro tento výrobek již sám nejlepší reklamou. Ten výrobce, který bude schopen to nezávislé posouzení iniciovat, ten „za odměnu“ dostane jak složení tohoto výrobku, tak všechny podklady pro posuzování předem jmenovanou nezávislou odbornou skupinou.

Tomáš Husák, matematik a biolog, přední evropský odborník na zdravou výživu

Počet přečtení: 2821
Datum: 17. 10. 2009