Chápu, co říkáte, a celkem se mi to líbí. Chci být zdravější! Nakonec jsem úspěšný člověk. Všechno se mi daří. Proč bych měl selhat v oblasti svého zdraví, tedy v tom, co je pro zbytek mého života podstatné? | Prameny zdraví

Chápu, co říkáte, a celkem se mi to líbí. Chci být zdravější! Nakonec jsem úspěšný člověk. Všechno se mi daří. Proč bych měl selhat v oblasti svého zdraví, tedy v tom, co je pro zbytek mého života podstatné?

Hlavním problémem při léčení kterékoliv nemoci jakoukoliv metodou je pacient, který nedodržuje rady lékaře. V případě krevního tlaku se podle pokynů svého lékaře neřídí 25 až 50 procent pacientů.

Chápu, co říkáte, a celkem se mi to líbí. Chci být zdravější! Nakonec jsem úspěšný člověk. Všechno se mi daří. Proč bych měl selhat v oblasti svého zdraví, tedy v tom, co je pro zbytek mého života podstatné?

Rubrika: Krevní tlak | Typ článku: Rady lékaře

A tento problém jenom narůstá, když se lidé dozvídají, že mají změnit svoji stravu a svůj životní styl – namísto toho, aby jenom prostě každé ráno spolknuli pěkně zbarvenou pilulku.

Změny ve stravě a v životním stylu jsou velmi účinné. Prvním krokem, který by měl lékař učinit, aby svého pacienta uklidnil, je dát mu na vědomí, že existuje i druhá možnost, že nejde jenom o to, vybrat správný lék a snášet „neléčitelnou“ nemoc. Když je pacient poučen, objevuje se jiný problém, který brání úspěchu: jak dosáhnout toho, aby lidé potřebné změny životosprávy skutečně provedli – a postarali se tak o sebe bez nutnosti ovlivnění dalších lékařů, polykání více pilulek a jiných negativních dopadů na tělo i na duši.

Lidé, kteří se radují ze života a mají rádi sami sebe i své okolí, zjistí, že přechod na zdravou stravu je snadný a stojí za všechno požadované úsilí. Téměř beznadějnými případy bývají lidé, kteří se nestarají o svou práci, o svou rodinu, o své vztahy ani sami o sebe. Já, jako lékař, pak cítím v úspěšných případech uspokojení a zadostiučinění, mohu-li pomoci pacientovi, jako jste vy, získat zpět to, je pro vás osobně i pro celou vaši rodinu tak důležité – dobré zdraví.

Dr. John A. McDougall, odborník na prevenci a léčbu civilizačních chorob

 

Počet přečtení: 2 170 Datum: 15. 1. 2009