Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Udržitelnost v kosmetice prospěje vašemu zdraví i peněžence

Udržitelnost. Velké téma, kterému je poslední dobou věnována čím dál tím větší pozornost, což je bezpochyby dobře. Zejména v oblasti potravin a módy se začíná klást důraz na vědomou spotřebu. Tedy nakupování pouze toho, co skutečně potřebujeme, a s co nejmenším dopadem na životní prostředí.
|
Typ článku: Články

K vašim spížím a šatníkům už možná přistupujete zodpovědněji, ale co vaše koupelna? Kolikpak máte druhů šamponů, krémů, mýdel a nejrůznějších zkrášlovadel? A v kolika plastových lahvičkách? Mnohdy se nám něco zalíbí v reklamě či v drogerii, chceme to vyzkoušet, ale pak to po pár použitích necháme zapomenuté v propadlišti našich šuplíků. Přitom pokud bychom pečlivě prostudovali složení jednotlivých produktů, zjistili bychom, že krém na ruce obsahuje to samé jako krém na nohy a že náš výživný olej na vlasy má v podstatě totožné složení co náš olejíček na hojení jizev.  

Záhy přijdeme na to, že máme v koupelně množství kosmetických přípravků, které nejen, že v podstatě nepotřebujeme, ale často je ani celé nevypotřebujeme. Kromě vyhozených peněz si představte i to množství zbytečného (zejména plastového) odpadu, ale i ostatní aspekty, na které je třeba hledět, když se mluví o udržitelnosti. Je to např. uhlíková stopa při přepravě, spotřeba energií, způsob zpracování a pěstování jednotlivých rostlinných složek. V neposlední řadě je tu pak sociální hledisko. Kolik hodin v práci stráví zaměstnanci kosmetických firem a dostávají spravedlivou mzdu?

Jediným řešením pro udržení vědomé spotřeby v oblasti kosmetiky je nakupovat s rozmyslem a skutečně jen to, co potřebujeme. A hlavně nakupovat kvalitní přírodní kosmetiku, která má více možností použití a nahradí vám i několik přípravků najednou. Třeba takový ricinový olej.

Ricinový olej působí blahodárně na celé tělo a je právem považován za elixír mládí. Hydratuje a vyživuje pleť a pomáhá v boji proti vráskám. Má skvělé protivirové a antibakteriální účinky, takže ho ocení i problematická pokožka. Kromě toho vyživuje vlasy a řasy a pomáhá k jejich růstu. Zpevňuje lámavé nehty a hojí popraskanou pokožku. Urychluje hojení jizev i bradavic.

 Jedním kvalitním ricinovým olejem tedy můžete nahradit:

  • Pleťový krém na zralou i problematickou pleť
  • Vlasovou masku a kúru pro růst vlasů
  • Tělové mléko
  • Péči o nehty
  • Přípravek na hojení popraskané kůže i jizev
  • Sérum na růst řas

Je až neuvěřitelné, kolik peněz, zbytečného odpadu i místa v koupelně ušetříte s jedním produktem. A jak tím prospějete i svému zdraví. 100% přírodní kosmetika totiž prospívá nejen zvenku. Je prokázáno, že 60 % z toho, co na sebe aplikujeme, se nám vstřebá do krve či lymfatického systému. Přečtěte si složení vašeho tělového mléka a odpovězte si na otázku. „Byl/a bych ochoten/ochotna toto sníst?“. Na ropě či hliníku byste si asi moc nepochutnali, co myslíte? Přírodní kosmetika i biokosmetika je součástí zdravého životního stylu, proto dostává v domácnostech stále větší prostor. Respektive vracíme se k tomu, co je pro naše tělo nejpřirozenější a co nejlépe prospěje našemu zdraví i imunitě. Pokud v oblasti přírodní kosmetiky tápete, podívejte se na online obchod www.nuspring.cz, kde najdete pečlivě vybrané přírodní produkty. Ono totiž „méně“ v oblasti přírodní kosmetiky skutečně znamená „více“.

Počet přečtení: 806
Datum: 5. 3. 2020