Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Tipy na vánoční dárky pro seniory astmatiky a diabetiky

Máte v rodině astmatika či diabetika a lámete si hlavu s vánočním dárkem? Zaměřte se na užitečné přístroje, které těmto lidem pomohou s jejich nemocí.
Rubrika: Technika
|
Typ článku: Články

Vánoce se kvapem blíží a my už pomalu hledáme dárky pro své blízké. Cílem je udělat všem radost a potěšit ho. Nejtěžší je ovšem vybrat vhodný dárek pro rodinné příslušníky v důchodovém věku. Plno věcí vlastní a na otázku: „Co byste si přáli?“ odpovídají: „Všechno máme.“ Býváme často bezradní a nevíme, čím jim udělat radost.

Máme pro vás dobrou radu, abyste letošní vánoční dárky pojali jako praktické dary. Připravili jsme pro vás tipy na konkrétní přístroje. Určitě vyberete to správné. Možná jich vyberete dokonce několik najednou.

Čistička ovzduší

Čističky ovzduší IONIC CARE slouží k vyčištění vzduchu v bytě. Čističky vzduchu a ovzduší pomáhají astmatikům a alergikům zlepšit kvalitu života. Usnadňují dýchání a dokonce i působí proti depresi. Ionizace ovzduší pročistí vzduch od mikročástic alergenů i pylu, odstraňuje prachové částice, hubí bakterie a pomůže eliminovat nežádoucí pachy (kouř z cigaret, zvířecí zápach apod.) Přístroj je navíc naprosto bezhlučný, takže neruší během spánku.

Koncentrátor kyslíku

Pokud má někdo silné dýchací potíže, pak by mu pomohl koncentrátor kyslíku. Tento přístroj vyrábí z okolního ovzduší koncentrovaný až 95% kyslík. Kyslíkové koncentrátory se používají k oxygenoterapii, což je kyslíková kůra, která působí blahodárně na psychiku, snižuje únavu a zlepšuje kvalitu dýchání u osob s dýchacími potížemi. Navíc tento koncentrátor nepotřebuje pro svůj provoz kyslíkovou bombu a tím odpadají další náklady.

Tlakoměr

V důchodovém věku už by si všichni měli hlídat své srdíčko a krevní tlak. Ideálním pomocníkem pro tuto kontrolu je lékařský tlakoměr. Tlakoměry pro domácí použití jsou spolehlivé a přesné. Vybrat si můžete z bohaté nabídky digitálních tlakoměrů, které velice rychle změří tlak krve.

Pokud má vaše babička doma ještě starý rtuťový tlakoměr a nechce ho měnit za digitální, pak je variantou jí zakoupit alespoň nový stetoskop. Ten je totiž nedílnou součástí při měření krevního tlaku tímto přístrojem (tzv. askultační metoda – odposlech srdečního tepu)

Glukometr

Digitální glukometr je přístroj určený k měření glykémie, tzv. cukru v krvi. Dle naměřené hodnoty glykémie a na základě zkušeností si diabetik aplikuje léky nebo inzulin. Tento přístroj je nepostradatelný pro každého diabetika.

Nadělte svým rodičům a prarodičům něco, co je opravdu potěší a navíc to pro ně bude přínosné!

Počet přečtení: 4591
Datum: 22. 11. 2016