Souvisí rakovina se stravou? | Prameny zdraví

Souvisí rakovina se stravou?

Vědci z Národní akademie věd nedávno zkoumali velké množství vědeckých důkazů předložených vědci po celém světě. Výjimečně shodně prokazovaly, že 60 procent rakovin u žen a 40 procent rakovin u mužů souvisí se stravou.

Souvisí rakovina se stravou?

Rubrika: Rakovina | Typ článku: Články

Tito vědci však nešli tak daleko, že by doporučili přestat užívat všechna ta chutná jídla, u kterých mají podezření, že způsobují rakovinu. Jedním z mnoha důvodů bylo i to, že někteří členové této skupiny zřejmě dobře neporozuměli našim skutečným potřebám bílkovin a vápníku. Asi největší překážkou k rozumnějším doporučením jsou zřejmě jejich vlastní stravovací návyky. Strava je v životě každého člověka něčím zcela osobním. Jejich schopnost přemýšlet objektivně a nezávisle tím mohla být snadno narušena.

Přesto se zprávě o potravinách, které napomáhají zdraví, dostává stále širšího přijetí. Členové tohoto i jiných výborů sami provádějí změny ve svém jídelníčku, a tak si můžete být jisti, že se brzy u lékaře či odborníků setkáte s doporučením stravy založené na škrobech. Když před více než dvaceti lety odsoudil hlavní hygienik USA kouření, neměl k dispozici o nic více důkazů, než máme my o negativních důsledcích nezdravé stravy na naše zdraví. I tehdy trvalo dlouhou dobu, než lidé vzali jeho varování vážně a než došlo ke změně v myšlení americké populace i odborné veřejnosti.

Existuje dostatek informací, díky kterým mohou odborníci v různých vědeckých disciplínách přisuzovat více než 90 procent všech druhů rakoviny negativnímu vlivu prostředí, ve kterém žijeme, a našemu životnímu stylu. Potenciál dostat tyto faktory pod kontrolu leží v našich rukou. Jsme to my, kdo může předejít následkům a změnit tragickou skutečnost, že u jednoho ze tří lidí žijících v moderních bohatých společnostech dojde v průběhu jeho života k onemocnění rakovinou a tím k vážnému ohrožení na životě.

S využitím informací z knihy dr. Johna McDougalla „McDougallův plán". Vydala Společnost Prameny zdraví a OS Maranatha.

Počet přečtení: 3 019 Datum: 1. 10. 2012