Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Půst se mi zdá být příliš drastický. Neexistuje něco snazšího, o co by se mohl postižený těžkou artritidou pokusit?

Půst je nejen náročný, jeho výsledky jsou navíc dočasné. Příčina je smutná: Většina pacientů nezná žádnou alternativu a po skončení půstu se spěšně vrací ke škodlivé stravě, tedy k těm potravinám, které jim v první řadě způsobily onemocnění.
Rubrika: Artritida
|
Typ článku: Rady lékaře

Veškerý prospěch získaný ve dnech bez jídla se tím ztrácí. K alergiím a k problémům s artritidou naštěstí existují i rozumnější přístupy, než je půst.

Vedle tvorby komplexů antigenů a protilátek existují i některé další reakce, které se považují za příčinu artritidy. Jedná se zejména o reakce na vlivy z okolního prostředí. Všechny tyto reakce se obecně klasifikují jako alergie a látky, které alergické reakce vyvolávají, se nazývají alergeny. Protialergické kliniky zkoumají u pacientů zdroje alergenů tím, že odstraňují z dosahu pacienta některé potraviny, vůně, pyly, atmosférické znečištění a všechny další podezřelé látky.

Některé programy jdou v těchto pokusech odhalit příčinu artritidy tak daleko, že pacienta umístí do plně kontrolovaného „sterilního“ prostředí. Během prvního týdne je mu podávána pouze destilovaná voda. Po prvním týdnu je pacient vystavován pod stálým dohledem vlivu různých potravin a dalších složek prostředí a jsou pozorovány jeho reakce. I když je tento laboratorní přístup přísně vědecký, pro většinu lidí je příliš drahý a nepraktický.

Dr. John A. McDougall, odborník na prevenci a léčbu civilizačních chorob

Počet přečtení: 3206
Datum: 15. 1. 2009