Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Problémy s tlakem? Nenechte si znepříjemnit život!

Mnoho lidí, i když se každý den cítí unaveně, ospale a s častými bolehlavy, svoje problémy neřeší a připisuje je práci. Nebylo by lepší se je jich zbavit? Mohou to totiž být problémy s nízkým krevním tlakem. A ty lze úspěšně léčit bylinkami a změnou životosprávy.
Rubrika: Krevní tlak
|
Typ článku: Články

Zívání, vrávorání, závratě, hučení v uších, studené končetiny… To jsou další z příznaků, které vás mohou potkat, pokud máte nízký tlak. A to nejhorší nakonec, můžete také často omdlívat. Nízký tlak sice sám o sobě nebezpečný není, ale omdlení třeba na schodech už nebezpečné být může.

Co s tím?

Jednou z nejznámějších babských rad je použití odvaru z kořenů lékořice lysé. Tato rostlinka, kterou používali již ve starověkém Řecku, je spolehlivým pomocníkem nejen na zvýšení tlaku. Pomůže vám také ztlumit dávivý kašel, podporuje tvorbu žaludečních šťáv a působí proti tvorbě žaludečních vředů.

Kromě toho pomáhá v boji proti většině zánětlivých onemocnění a zvyšuje imunitu. Což se právě nyní, na podzim, velmi hodí. Podzim je také čas, kdy se lékořice sbírá a pak si z ní doma můžete připravit léčivý odvar, nebo pendrek. Ale všeho s mírou! Pokud ji budete konzumovat moc, může vám naopak ublížit.

Z bylinek také skvěle pomůže rozmarýn lékařský, který kromě toho, že zvyšuje tlak, také celkově posiluje celý nervový systém. Vyzkoušejte třeba čaj.

Co dále změnit?

Především je nutné hodně a pravidelně pít. Pokud můžete, snažte se po ránu vydatně snídat. Jídelníček by měl být co nejpestřejší a vyvážený. Zapojte zeleninu a ovoce s vysokým obsahem vitamínu C, který na nízký tlak blahodárně působí, a zapojte do svého života aktivní pohyb. Aspoň na dvě hodiny týdně. Pozitivní výsledek uvidíte již za pár dnů, protože se budete cítit mnohem uvolněnější a odpočatější. A pokud potřebujete okamžitou pomoc, zacvičte si. Osvědčenou terapií je střídání horké a studené vody při sprchování – krev se rozproudí a tlak zvýší.

Jak si mohu zkontrolovat tlak?

Tlak si můžete nechat pravidelně kontrolovat jak u lékaře, tak třeba i za použití jednoho z domácích tonometrů. Na trhu je dostupná i velmi přesná technologie Duo Sensor. Ta kombinuje dvě metody měření krevního tlaku a přesností se vyrovná výsledkům naměřeným na rtuťovém tlakoměru u lékáře.

Za nízký tlak bývají považovány hodnoty nižší než 100/60 mm Hg. Pokud vám bylinky ani důkladná úprava životosprávy nepomohou, pak nezbývá než vyhledat odborníka, který důkladně zkontroluje, zdali vaše obtíže nejsou symptomem nějakého jiného onemocnění.

 

Počet přečtení: 4939
Datum: 21. 11. 2016