Mobilní telefon a ucpaný nos | Prameny zdraví

Mobilní telefon a ucpaný nos

Užívání mobilního telefonu způsobuje měřitelné zvýšení teploty pokožky a ucpaný nos - takové jsou závěry studie prezentované na 10. výročním kongresu European Respiratory Society.

Mobilní telefon a ucpaný nos

Rubrika: Technika | Typ článku: Studie

Dr. Paredi z National Heart & Lung Institute v Londýně uvedl, že tento výzkum se zabýval rostoucími spekulacemi a možných vlivech radiofrekvenčních elektromagnetických polí na lidské zdraví. „Používání … mobilních telefonů bylo spojeno s bolestmi hlavy, zvýšením krevního tlaku a poškozením mozku,“ uvedl dr. Paredi. „Navíc - lidé vystavení vlnění o velmi nízké intenzitě (jako jsou vlny vysílané mobilními telefony), často „slyší“ různé zvuky, jako je bzučení, cvakání apod., někteří si stěžují únavu, bolení hlavy, pocity spálené kůže a horkosti v oblasti uší.“

Vědci měřili teplotu tváře u třiceti pokusných osob během třicetiminutového hovoru běžným mobilním telefonem. „Již po dvou minutých konverzace jsme zaznamenali značné zvýšení teploty, největší vzestup byl o 2,3 stupně Celsia po šesti minutách hovoru,“ uvedl profesor Barnes, další člen týmu. Vzestup teploty zřejmě přispíval také k ucpávání nosu - a to na straně tváře u mobilního telefonu.

Počet přečtení: 3 890 Datum: 1. 1. 1970