Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Měla bych na artritidu brát nějaké léky?

Léky lze brát na zmírnění zánětu a zmenšení bolestivosti a otoků. Obvyklé léčení pacienta, který netrpí vážnou formu tohoto onemocnění, sestává z podávání aspirinu, nesteroidních protizánětlivých léků a léků proti malárii. Všechny tyto léky účinkují tak, že potlačují zánětlivé reakce těla.
Rubrika: Artritida
|
Typ článku: Rady lékaře

Při úpornějších případech artritidy se používají silnější léky, které utlumují imunitní systém, jako např. zlaté injekce, D-penicillamine, kortikosteroidy a prostředky používané při chemoterapii u rakoviny. Léčení léky na této úrovni toxicity přináší vážné vedlejší účinky a malé nebo vůbec žádné zlepšení průběhu nemoci, ani zdaleka tak nepředstavuje ideál.

Léky jsou při artritidě, stejně jako při většině dalších nemocí, podávány kvůli tomu, aby se dostaly pod kontrolu příznaky onemocnění. Léky, které s pomocí svého lékaře vyberete, by měly být co nejméně toxické, co nejlevnější a současně co nejúčinnější. Obecně platí, že léky by se měly používat pouze v těch případech, kdy po změně stravy nedošlo ke zlepšení.

Dr. John A. McDougall, odborník na prevenci a léčbu civilizačních chorob

Počet přečtení: 4078
Datum: 15. 1. 2009