Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Bůh je na tvé straně

A Pán řekl: „Všimněte si, co praví ten nespravedlivý soudce! Což teprve Bůh! Nezjedná on právo svým vyvoleným, kteří k němu dnem i nocí volají, i když jim s pomocí prodlévá? Ujišťuji vás, že se jich brzo zastane. Ale nalezne Syn člověka víru na zemi, až přijde?“ (Lukáš 18,6–8)
 

Modlitba je prostředek, který nám dal Stvořitel, abychom s ním mohli komunikovat. Mnoho lidí ale tuto možnost nevyužívá. Mají pocit, že modlitba nefunguje, protože jim Bůh nesplnil to, o co ho žádali. Bůh je zklamal a tak s ním nemluví.

Ježíš vypráví svým posluchačům příběh o nepoctivém soudci, který měl svůj pohled na spravedlnost. Jedna vdova ho žádala, aby jí pomohl ke spravedlnosti, ale on se jí jen vysmál. Ona ale nepolevila a den co den ho dál žádala, aby splnil svou povinnost. Jednoho dne to už nevydržel a řekl: „Dopomohu jí k právu, poněvadž mi nedává pokoj. Jinak mi sem stále bude chodit a nakonec mě umoří“ (L 18,5).

Je možné, aby byl nebeský Otec horší než nepoctivý soudce? Ten, kdo ho zná, ví, že nás Bůh miluje. Není zlý, a proto, pokud se mi někdy zdá, že na mne zapomněl, mám si vzpomenout na Ježíšovo vyprávění o nespravedlivém soudci.

Spousta křesťanů zemřela s vírou, že se jich Bůh zastane na posledním soudu a vzkřísí je k věčnému životu v nebeském království. Tato víra jim dala odvahu ke vzpouře proti hříchu a zlu. Byli vytrvalí a vydrželi ve svém boji se zlem až do konce.

Pokud Bůh neodpovídá na moje volání, musí k tomu mít vážný důvod. Ve sporu se zlem a ďáblem stojí Stvořitel na mé straně. Proto mu mohu důvěřovat. Určitě nebudu litovat.

Z knihy Vlastimila Fürsta Ze stínu smrti na cestu pokoje. Vydalo nakladatelství Advent-Orion.

Počet přečtení: 6
Datum: 12. 9. 2023
Jitřenka
září 2023
POÚTSTČTSONE
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Odebírat emailem