Jak poznám, že se mi daří lépe? Když se to tak vezme, cítím se teď docela dobře, až na ty vedlejší účinky, které léky mají. | Prameny zdraví

Jak poznám, že se mi daří lépe? Když se to tak vezme, cítím se teď docela dobře, až na ty vedlejší účinky, které léky mají.

Kdy a jak se váš stav zlepšil, se ukáže na vašem nižším krevním tlaku. Vaším cílem by měla být hodnota 110/70 nebo méně, naměřená v klidu za předpokladu, že už neužíváte žádné léky. Můžete sledovat i další známky ozdravění oběhového systému.

Jak poznám, že se mi daří lépe? Když se to tak vezme, cítím se teď docela dobře, až na ty vedlejší účinky, které léky mají.

Rubrika: Krevní tlak | Typ článku: Rady lékaře

Testy cholesterolu, triglyceridů, krevního cukru a kyseliny močové budou odrážet změny, které jste učinil ve své stravě. Z těchto rizikových faktorů je hladina cholesterolu tím nejdůležitějším, vaším cílem je snížit ji pod 4,1 mmol/L.

Chci vám připomenout, že je jen na vás, která doporučení přijmete za své. Čím více změn však ve svém životním stylu a stravě uděláte, tím více po zdravotní stránce získáte. I kdybyste se podle mé rady z nějakého důvodu nezařídil, měl byste si uvědomit, že při vaší mírné hypertenzi se vám bude dařit lépe bez jakýchkoliv léků. Pokud však nemoc, která ve vašem těle postupuje, nezkorigujete, budete mít stále o hodně vyšší riziko předčasného úmrtí, než by měl muž ve vašem věku mít.

Dr. John A. McDougall, odborník na prevenci a léčbu civilizačních chorob

Počet přečtení: 2 710 Datum: 15. 1. 2009