Jak chutná zdraví | Prameny zdraví

Jak chutná zdraví

Jak již mnozí čtenáři Pramenů zdraví vědí (někteří dokonce z vlastní praxe), Newstart je komplexní program zdravotní obnovy prostřednictvím změny stravy a změny životního stylu.

Jak chutná zdraví

Rubrika: Životní styl | Typ článku: Články

Počáteční písmena slova Newstart v angličtině znamenají osm zdravotních principů, na které je třeba dbát a které je třeba ve svém životě rozvíjet, chceme-li dosáhnout trvalé změny zdraví k lepšímu:
nutrition = (zdravá) výživa, exercise = (každodenní) fyzická aktivita, water = voda (užívaná k pití i k vodoléčbě), sunshine = sluneční svit (který necháme dopadnout i na naše těla), temperance = střídmost (ve věcech dobrých a úplné vystříhání se věcí škodlivých), air = vzduch (a to čistý, k hlubokému dýchání i vzdušným lázním), rest = odpočinek (pravidelný, periodický), trust = víra (neboli důvěra nejen k druhým, ale i v Boha).

Rekondiční a výukové programy Newstart pořádá Country Life (a Společnost Prameny zdraví) již řadu let, v poslední době již třikrát ročně v hotelu Abram (v Horních Lučanech v Jizerských horách), který nabízí velmi dobré zázemí, dostatečnou kapacitu i krásné okolí vhodné k vycházkám či k turistice. A tak i v letošním roce si vám, čtenářům Pramenů zdraví, dovolujeme nabídnout účast na tomto programu. Co od něj můžete očekávat?

Program je určen všem těm, kteří nechtějí starost o své zdraví ponechávat v rukou lékařů, tedy těm, kteří se cítí být za ně sami zodpovědní. Je určen těm, kdo trpí nějakou civilizační nemocí (nejvděčnějšími pacienty bývají v tomto ohledu nemocní s chorobami srdce a cév, s vysokou hladinou cholesterolu, krevního tlaku či pacienti s cukrovkou) a chtějí si vyzkoušet, zda změna životního stylu a stravy skutečně přináší tak rychlé zlepšení stavu, jak se mohli třeba již někde dočíst. Je určen těm, kteří pochopili, že je lépe chorobám předcházet než je s velkými náklady léčit. A je samozřejmě určen i těm, kteří si chtějí prostě odpočinout, v příjemném prostředí a příjemné společnosti - a přitom si třeba ještě rozšířit své znalosti receptů zdravé výživy, přírodních léčebných prostředků či si doplnit své informace o vztazích a souvislostech mezi naším zdravím a životním stylem.

Co konkrétně nabízíme? Nabízíme vám pohodlné ubytování (ve dvou, tří- a čtyřlůžkových pokojích; každý pokoj je vybaven toaletou a vanou, případně sprchou, hotel je bezbariérový), výbornou čistě vegetariánskou kuchyni (v kuchyni bude vládnout šéfkuchař Country Life Roman Uhrin), masáže od našich zkušených masérů/masérek, rehabilitační cvičení na páteř, školu zdravého vaření a bohatý program přednášek z oblasti zdravé výživy a zdravého životního stylu. Navíc budete moci využívat koupelí a podvodních masáží v části objektu specializované na vodoléčbu, kde budete moci navštívit i saunu. A možná se seznámíte s řadou lidí, se kterými budete moci sdílet své zájmy a kteří se stanou vašimi přáteli či partnery na procházkách po okolí. Pro děti zajišťujeme po celou dobu pobytu dopoledne a večer (kdy probíhá většina organizovaných aktivit) zvláštní program pod vedením naší zkušené "referentky pro děti a mládež". Celý program probíhá pod dohledem lékaře a za účasti zdravotní sestry.

Na začátku programu - i na jeho konci - vám bude změřen krevní tlak, hladina cholesterolu, glykémie i tělesná hmotnost, abyste sami mohli nejenom subjektivně, tedy podle svých pocitů, ale i objektivně, podle výsledků měření, posoudit, k jaké změně zdravotního stavu a k jak významnému zmenšení rizika civilizačních onemocnění může dojít během několika málo dní.

Ing. Robert Žižka

Počet přečtení: 2 106 Datum: 1. 1. 1970