Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Co mám na vybranou při onemocnění rakovinou prsu?

Od zavedení radikálního chirurgického řešení dr. Halstedem před více než devadesáti lety byla vytvořena celá řada možných chirurgických přístupů k odstranění nádoru.
Rubrika: Rakovina
|
Typ článku: Rady lékaře

Navíc bylo v různých fázích léčby zkoušeno ozařování – v naději, že tak dojde u žen, které byly postiženy touto nemocí, k prodloužení jejich života i zlepšení jeho kvality. Účinnost každé léčebné metody vyzkoušelo mnoho lékařů a výsledky jejich pozorování jsou k dispozici lékařům a pacientům, kteří si dají tu práci, aby se s nimi seznámili.

Následující seznam krátce shrnuje několik chirurgických postupů, které se do dnešního dne používají. Biopsie: odejmutí malé částečky z podezřelého nádoru pro provedení laboratorní analýzy. Lumpektomie: odebrání celého nádoru, ale bez okolní tkáně.

Částečná nebo segmentální mastektomie: odebrání velké části prsu s nádorem a okolními tkáněmi. Jednoduchá mastektomie: odebrání celého prsu. Modifikovaná radikální mastektomie: odebrání celého prsu včetně přilehlých lymfatických uzlin v podpažní jamce. Radikální mastektomie: odebrání celého prsu, lymfatických uzlin v podpažní jamce a spodních prsních svalů. Rozšířená radikální mastektomie: odebrání celého prsu, lymfatických uzlin v podpažní jamce, spodních prsních svalů a lymfatických uzlin vedle sterna (prsní kosti).

Dr. John A. McDougall, odborník na prevenci a léčbu civilizačních chorob

Počet přečtení: 3328
Datum: 14. 1. 2009