Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Chápou ostatní lékaři, že v současné době používané léčebné přístupy život pacientce s rakovinou prsu neprodlouží?

Většina z nich ano. Někteří však naneštěstí sdílejí se svými pacienty svět nadějí a snů. Nedostatek patrných rozdílů mezi výsledky, které přinášejí různé přístupy, vedl k fatalistickému postoji, co se týká účinnosti chirurgie při léčení rakoviny prsu.
Rubrika: Rakovina
|
Typ článku: Rady lékaře

C. Barber Mueller, vedoucí oddělení chirurgie na McMaster University v Ontariu, analyzoval data, která byla v průběhu devatenácti let nashromážděna o 3558 pacientkách s rakovinou prsu v kartotéce/registru rakoviny ve městě Syracuse ve státě New York. Usoudil, že „věk, stadium, typ šíření ani operativní terapie nerozhodují o čase úmrtí a v devadesáti procentech případů nic nemění na tom, že příčinou smrti bude rakovina prsu“.

Dlouhodobé studie pacientek, kterým se dostalo nejmodernější léčebné terapie, jež současná medicína může nabídnout, potvrzují, že nejméně 75 procent žen, u kterých byla diagnostikována rakovina prsu, zemře s příznaky akutního nádorového onemocnění. Musíme tedy konstatovat, že poskytnutá léčba nedokázala tyto ženy vyléčit. Povzbudivé není ani zjištění, že dvacet let po učinění diagnózy je 80 procent žen s rakovinou prsu po smrti; 88 procent z těchto úmrtí má přitom na svědomí rakovina prsu.

Dr. John A. McDougall, odborník na prevenci a léčbu civilizačních chorob

Počet přečtení: 2453
Datum: 14. 1. 2009