Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

3 TOP metody korekce zraku

Oftalmologie patří v současnosti mezi nejrychleji se proměňující se odvětví. Neustále přibývají nové metody, zlepšují se technologie. Jak se však v nabízených metodách vyznat.
Rubrika: Poruchy zraku
|
Typ článku: Články

Odstranění dioptrií metodou ReLEx Smile je v současnosti to nejlepší, co můžete ve světě oftalmologie využít. Relex Smile je nejnovější a nejdokonalejší operační technika vyvinutá vědci ve firmě Carl Zeiss. Je rychlá, bezbolestná, maximálně šetrná a bezpečná.

Při této technice se pomocí femtosekundového laseru Visumax 500 mění zakřivení rohovky tak, že se v rohovce vytvoří mikroskopická čočka, která se přes 2mm mikroskopický řez vytáhne ven z rohovky. Samotná práce laseru trvá pouze 25 sekund. Díky tomu, že zákrok je minimálně invazivní, je celý proces bezbolestný, spojený s minimem komplikací a vidění se zaostří už následující den. Metoda je vhodná pro krátkozrakost a krátkozraký astigmatizmus (mínusové dioptrie). Tuto průlomovou metodu používají i na očních klinikách Oftum v Košicích, Praze a v Astaně (Kazachstán) už od roku 2015. Práci s laserovým systémem VisuMax si díky přesnosti a jednoduchosti používání nemůžou chirurgové vynachválit. 

Pro pacienty s dalekozrakostí (plusové dioptrie na dálku) a dalekozrakým astigmatismem se doporučuje  metoda Wavefront Optimised Femtolasik 6D.

Díky kombinaci špičkového femtosekundového laseru VISUMAX 500kHz a a excimerového laseru EX500 6D je možné dosáhnout  přesné, bezpečné a pohodlné korekce dioptrické vady oka. Po zákroku sa hojení urychluje speciálními očními kapkami, přičemž pacient by se měl vyhýbat tzv. kontaktním sportům. Vidění se stabilizuje od několika hodin po přibližně do 2 měsíců po operaci.

Historicky nejznámější metodou odstranění dioptrií mezi veřejností je nejstarší první generace operaci tzv. povrchové operace (PRK, LASEK, No Touch PRK) pomocí excimerováho laseru (Allegretto 200Hz, Allegretto 400Hz, EX500, MEL 80, MEL 90, Schwind, Nidek).

Komerčně sa tato metoda začala používat v roce 1989. Její podstatou  je změna zakřivení rohovky lidského oka, při krátkozrakosti se centrální část rohovky oploští, při dalekozrakosti zestrmí a při astigmatizmu upraví jen v určité ose. Tím se dosáhne korekce dioptrické vady a v konečném důsledku změna dioptrické síly celého optického systému oka (změna refrakce).

Od jejího používání se v současnosti upouští vzhledem k modernějším a méně invazivním metodám.

Díky technickému pokroku  a obrovské snaze poskytnout svým klientům ty nejlepší služby se klinika OFTUM zařazuje mezi nejlepší oční kliniky v České republice. S více než 5000 zákroky metodou ReLEx Smile se operující lékař MUDr. Juhás řadí mezi TOP 5 specialistů v Evropě.

Pokud i Vy uvažujete o korekci zraku, navštivte kliniku oční kliniku OFTUM, kde Vám s radostí poradí  s výběrem metody korekce zraku.

Počet přečtení: 1867
Datum: 3. 4. 2019