Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Utečte před rakovinou prsu

Účastníci nedávné mezinárodní vědecké konference věnované potravinám, výživě a rakovině, která se odehrávala ve Washingtonu, zvěstovali dobré zprávy týkající se boje proti rakovině.
Rubrika: Rakovina
|
Typ článku: Studie

1. Fyzická aktivita může být pro snížení rizika rakoviny prsu důležitější než tělesná váha anebo množství tuku v těle. Dr. L. Bernstein, profesor preventivní medicíny a výzkumník v oboru rakoviny z University of Southern California, uvedl, že ve studii na ženách po menopauze se ukázalo, že ty z nich, které byly fyzicky aktivní asi čtyři hodiny týdně, měly riziko rakoviny prsu nižší o 50 procent. Fyzická aktivita je tedy prospěšná i po menopauze, a to tím, že snižuje množství estrogenu i množství tělesného tuku.

2. Přibývání na váze v dospělosti má zřejmě na svědomí až třetinu všech rakovin prsu. Dr. Henry J. Thompson, ředitel Cancer Prevention Laboratory na Colorado State University, zjistil, že přírůstek na váze v dospělosti převyšující pět kilogramů spolu s nedostatkem fyzické aktivity (méně než 30 minut denně) souvisí se zvýšením rizika rakoviny prsu.

3. Dr. John W. Erdman, profesor výživy z University of Illinois, zjistil, že strava sestávající z pestré nabídky ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin a luštěnin nejlépe chránila proti rakovině. „Výživové doplňky,“ dodal, „neposkytují všechny ochranné látky najednou tak, jako je tomu u potravin v přirozeném stavu.“

Enviromental Nutrition

Počet přečtení: 3313
Datum: 27. 3. 2010