Prameny zdraví

Boha nezastavíš

On však prošel jejich středem a bral se dál. (Lukáš 4,30)

Boha nezastavíš

Dav chce zahnat Ježíše na stráň, aby ho mohli svrhnout ze skály. Dovolil si moc. Prý i vdova ze Sarepty a syrský Náman jsou lepší než oni. Za to musí zaplatit. Zemře!

A pak se stane zázrak, který Ježíš ještě nikde neudělal. Projde jejich středem a oni mu v tom nezabrání, protože je i beze zbraně mocnější než oni. Opustí město, v němž vyrůstal, a jde tam, kde si ho budou více vážit. Poznávají, že když se Mesiáš pro něco rozhodne, nikdo ho nezastaví.

Historie podává spoustu dokladů o tom, že se Bůh chová stejně i dnes. Protagonisté Velké francouzské revoluce chtěli zničit vše, co ukazovalo na Boha. Bible byla pálena na hranicích a každému, kdo nevzdal božskou poctu prostitutce Maillardové, symbolu revoluce a nového řádu, usekla hlavu gilotina.

Během této revoluce zemřelo osm set tisíc lidí jen proto, že odmítli vyměnit svého Boha za obraz polonahé ženy. Zdálo se, že víru i věřící v Boha konečně zlikvidovali, ale byl to omyl.

Stejně dopadly i pokusy komunistů v minulém století v Rusku i v naší zemi a lépe nedopadnou ani ty, které dnes prožívají křesťané v Číně i na dalších místech naší planety.

Ježíš přišel, aby svou misí nabídl šanci každému člověku, který touží po změně svého nitra i změně společnosti. Nabízí mi proměnu. Nejdříve moji a poté i celé společnosti.

Pokud se křesťané drželi Bible a Ježíšova učení, měnili svět k lepšímu a pokračovali v Ježíšově misi. Její součástí mohu být i já, pokud se rozhodnu projít s Ježíšem davem, který ho chce zastavit. Boha nikdo nezastaví, tak proč nejít s ním?

Z knihy Vlastimila Fürsta Ze stínu smrti na cestu pokoje. Vydalo nakladatelství Advent-Orion.

Počet přečtení: 2 Datum: 7. 2. 2023

Odebírat e-mailem